X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Środa, 26 Paź 2016
Znajdujesz sie w:     Home
Nasi uczniowie nie nudzą się PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia z roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email

CodeWeek

Uczniowie z klasy szóstej biorą udział w Europejskim Tygodniu Kodowania 'CodeWeek'. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Projekt jest oddolną inicjatywą wspieraną przez wolontariuszy oraz Komisję Europejską. 

Więcej o programie.


Europejski Dzień Języków Obcych


26 września nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Języków Obcych. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Ewy Michałek, z pomocą p. Urszuli Dworzańskiej, zorganizował kilka dni wcześniej akcję losowania państw przez każdą klasę. Uczniowie i nauczyciele ubrali się w barwy flagi danego państwa. Dzieci przystroiły sale lekcyjne flagami państw i ozdobami w odpowiednich kolorach. Oprócz tego, studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego po kierunkiem p. Anny Bazan wprowadzali uczniów w tajniki języka japońskiego i niemieckiego! Nauczycieli ze Szkoły Językowej British School przeprowadzili lekcje pokazową dla kl. IIIa. Dodatkowo, 3 października uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych przez Europe Direct na temat różnorodności użycia języków na całym świecie. W rozwiązywaniu ciekawego quizu uczestniczyli uczniowie klas: IIa i IIIb. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia!

Programiści z dziesiątki na start

 

"International Scratch Challenge" to nazwa projektu eTwinning w którym uczestniczą uczniowie klas szóstych naszej szkoły. Nasi młodzi programiści wraz ze swoimi rówieśnikami z Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Cypru i Turcji wykonują zadania  związane z programowaniem w środowisku Scratch. W ramach projektu przewidziane są projekty realizowane w szkole jaki i prace nad jednym zadaniem we współpracy z rówieśnikami z innych krajów. Komunikacja, współpraca oraz prezentacja wyników odbywa się na specjalnej  platformie internetowej. Językiem roboczym projektu jest język angielski. Zobacz film dotyczący eTwinning.


Nowy rok szkolny!  
1 września rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2016/2017. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wytrwałości w osiąganiu sukcesów w nauce, zapału do pracy oraz wiary we własne siły!


Program Rozwoju Czytelnictwa 

W 2016 roku nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Program jest odpowiedzią na niski poziom czytelnictwa w kraju, co potwierdzają liczne badania. Jego realizacja ułatwi czytelnikom dostęp do książek, a dzięki wzbogaceniu i urozmaiceniu księgozbioru naszej biblioteki, umożliwi wzrost czytelnictwa wśród uczniów. Za uzyskane pieniądze zakupiono do biblioteki szkolnej wiele tytułów książek, zasugerowanych przez uczniów oraz Radę Rodziców. Zapraszamy czytelników do zapoznania się z listą książek i gorąco zachęcamy do czytania.

Więcej o działaniach biblioteki

 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email
  
Na skróty PDF Drukuj Email


Dokumenty do pobrania

 Projekty europejskie 


Differences bring Us together

E-learning szkoła nowych możliwości 


Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt 
 Biuletyn Informacji Publicznej