X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Piątek, 23 Cze 2017
Znajdujesz sie w:     Home
Szkoła w obrazkach PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia z roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email

 


Aktywny wypoczynek

Uczniowie klasy Ib oraz Ic postawili na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Wszystko dzięki wychowawczyniom, które zorganizowały im wycieczkę o charakterze rekreacyjno-sportowym do malowniczych zakątków głogowskich lasów. Zajęcia w Active Club prowadzili instruktorzy. Element współzawodnictwa podniósł atrakcyjność i zaangażowanie uczestników.  Wiele emocji dostarczył udział w nowych dyscyplinach sportowych tj. bulle, golf, corn hole, croquet.  Opanowanie i pewna ręka przydały się na strzelnicy. Wielką frajdę sprawiły dzieciom także zabawy w piaskownicy, skoki na trampolinie oraz rozmaite zjeżdżalnie. Humory niezwykle dopisywały. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Galeria zdjęć

Read and Share 

altUczniowie klasy 2b kończą wspaniałą przygodę  całorocznej współpracy w międzynarodowym projekcie eTwinning "Read and Share". W trakcie realizacji przyjętych zadań dzieci m.in. poznały ciekawe biblioteki, spotykały się z pasjonatami czytania z naszego miasta, na wiele sposobów promowały książki  oraz przekazały część własnych zbiorów młodszym kolegom w przedszkolach. W oparciu o przeczytane pozycje dzieci wykonały różnorodne  prace artystyczne. Drugoklasiści z zaciekawieniem obserwowali także dokonania kolegów ze szkół partnerskich oraz podziwiali ich pomysłowość i  umiejętności. Działalność w projekcie dała możliwość poznania miłośników czytania w różnych miejscach Europy oraz była doskonałą motywacją do nauki języka angielskiego. Wykorzystując najnowsze technologie komputerowe, młodzi etwinnerzy dzielili się efektami swoich prac z kolegami m.in. z Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Czech, Bułgarii i Polski. Czujemy się zaszczyceni, że swoje uznanie dla rezultatów naszego projektu wyraziła pisarka Pani Nina Opic oraz wielki pasjonat książek Pan prof. dr hab. Marek Koziorowski Prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wszystkim nauczycielom i uczniom w szkołach partnerskich dziękujemy za współpracę.
Więcej zdjęć


Dzień otwarty
Podczas pełnych atrakcji obchodów Dni Osiedla Dąbrowskiego, swoje drzwi przed zainteresowanymi otworzyła nasza szkoła. Rodzice oraz przyszli uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych mieli okazję poznania oferty edukacyjnej placówki, jej bogatej bazy dydaktycznej, różnorodności zajęć pozalekcyjnych oraz naukowych, sportowych i artystycznych osiągnięć uczniów. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekało wiele atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy sportowe (biegi przez płotki, rzuty a'la oszczepem, skoki z miejsca dodawane oraz po planszy) zorganizowane przez nauczycieli na szkolnym boisku. Ich uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów. Mali goście mogli wykazać się pomysłowością i kreatywnością podczas zajęć origiami. Na specjalnie przygotowanej scenie najmłodsi uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Ponadto, dzieci mogły bawić się z wykorzystaniem tablic interaktywnych oraz zgromadzonych gier dydaktycznych. Dla rodziców "drzwi otwarte" były okazją do spotkania z dyrekcją, nauczycielami klas I-VI, pedagogiem szkolnym, wychowawcami świetlicy oraz przedstawicielami Rady Rodziców.
To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń!
Galeria zdjęć
 

Talenty SP10 już po raz trzeci

Często wielkie talenty pozostają w ukryciu - Plaut, komediopisarz rzymski.

Pod koniec maja w naszej szkole odbyło się wspaniałe wydarzenie - III edycja wewnątrzszkolnego pokazu "Talenty SP10, czyli pokaż, co potrafisz". Zainteresowanie tegorocznym pokazem było bardzo duże. W sześciu kategoriach wystąpiło aż 119 uczniów z klas I - VI. Kategorie występów podzielone zostały na: śpiew, recytację, taniec, akrobatykę, grę na instrumencie oraz nietypowe umiejętności. Jan Burghardt i Emanuel Samocki z klasy VIc świetnie spełniali rolę konferansjerów. Występy oceniało jury w skład którego wchodzili uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uczestnicy pokazu prezentowali swoje umiejętności solo lub w zespole. Żaden talent nie pozostawał w ukryciu. Publiczność gorącymi brawami nagradzała występy swoich kolegów i koleżanek. Na uwagę zasługuje fakt, iż publiczność  oraz uczestnicy pokazu bawili się doskonale, pożytecznie spędzając czas. Nikt nie czuł się przegrany, gdyż każdy talent został doceniony. Pan dyrektor wręczył wszystkim dyplomy, a przedstawiciele Rady Rodziców nagradzali występujących drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, iż młode talenty będą nadal rozwijane. A może w przyszłości ktoś z tegorocznych uczestników zostanie sławnym tancerzem, śpiewakiem operowym lub aktorem? Szczerze wszystkim tego życzymy.
Zobaczcie na zdjęciach, jak się wszystko odbywało...


Niezwykłe czytanie
"Nie ma nudnych dni" - to temat przewodni rodzinnego spotkania z ciekawą książką, zorganizowanego w ramach programu współpracy z rodzicami i dziadkami.  Uczniowie klasy I b wysłuchali przeczytanych fragmentów książki autorstwa Renaty Piątkowskiej. Gościem honorowym zajęć była p. Dominika Tieleszewska, mama Kai. A co właściwie mogłoby uczynić dni niezwyczajnymi? Na dobrą sprawę wszystko. Wizyta u borującego dentysty, otrzymany list, wyprawa na ryby, wizyta kolegi czy pracodawcy taty, odwiedziny w sklepie z antykami, składanie latawca albo "bohaterski" sen. Tyle ciekawych zdarzeń, często niełatwych przeżyć, tyle lekcji o sobie samym i otaczającym świecie przynosi każdy dzień! Czytanie przeplatały pytania tematyczne skierowane do dzieci, sprawdzające stopień rozumienia tekstu. W kolejnej części spotkania uczniowie podzieleni na zespoły, odgrywali scenki dramowe, nawiązujące do przygód Remka. Dzieci z radością podjęły zabawy kreatywne z wykorzystaniem przygotowanych przez zaproszoną mamę  gier dydaktycznych. Nagrodą za aktywność były słodkości dla wszystkich pierwszoklasistów.
Galeria zdjęć

Zuch
Uczniowie w naszej szkole bardzo chętnie biorą udział w różnych konkursach. W maju tego roku najmłodsze dzieci zmierzyły się z niełatwym Ogólnopolskim  Konkursem  "Zuch", w którym sprawdziły swoją wiedzę polonistyczną, społeczno-przyrodniczą, matematyczną oraz znajomość języka angielskiego. Obydwa konkursy niezwykle rozwijają wyobraźnię i myślenie twórcze dzieci. W pierwszej części wzięło udział 49 uczniów, w drugiej natomiast aż 53 uczniów. Serdecznie gratulujemy!
Galeria zdjęć

Odkrywamy talenty artystyczne
W maju klasa Ia została zaproszona na Uniwersytet Rzeszowski - Wydział Sztuki na warsztaty grafiki zorganizowane przez rodziców. Zajęcia prowadzone przez panią mgr Kamilę Bednarską oraz panią dr Magdaleną Uchman okazały się niezwykle ciekawe. Młodzi adepci sztuk plastycznych mogli obejrzeć pracownie: rzeźby, malarstwa, ceramiki, druku wklęsłego i płaskiego oraz wystawę prac studentów Krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Największą atrakcją okazało się przygotowanie kamienia do druku czyli  oczyszczanie i szlifowanie go. Zabezpieczeni w peleryny i gumowe rękawiczki uczniowie przystąpili także do tworzenia grafiki - druku płaskiego. W wesołej i twórczej atmosferze rozwijali swoje zdolności artystyczne, odkrywając nowe techniki graficzne i nowe drogi do swojego talentu. Dokonali artystycznych eksperymentów dzięki zastosowaniu profesjonalnej prasy graficznej. To były niezapomniane przeżycia!
Galeria zdjęć

Kwiaty dla Mamy i Taty
Rodzice naszych uczniów są zawsze mile widziani w szkole. W słoneczne popołudnie  26 maja,  dzieci z  II b zaprosiły swoje mamy i tatusiów na Klasowy Dzień Rodziny. Uczniowie zaprezentowali gościom przedstawienie oparte na utworze M. Konopnickiej pt.: "Na jagody". Następnie, recytując wiersze i śpiewając piosenki wyrazili swoją miłość i wdzięczność rodzicom za ich wychowawczy trud. Wraz z najserdeczniejszymi życzeniami, drugoklasiści wręczyli także samodzielnie wykonane kwiatowe bukiety. Spotkanie  zakończyło się rodzinnym, słodkim poczęstunkiem.
Zobacz zdjęcia ze spotkania
 


Wizyta w Radiu Rzeszów

Każdy dzień w szkole może przynieść miłą niespodziankę. 26 maja 2017 r. klasa 2b została zaproszona do rozgłośni Polskiego Radia w Rzeszowie. W związku z obchodzonym Dniem Matki nasi uczniowie uczestniczyli w audycji na żywo "Tu i teraz". Na falach eteru dzieci pięknie wypowiadały się o mamach, składały im życzenia oraz zaśpiewały piosenkę. Następnie recytowały wiersze o miłości do swoich mam. Na zakończenie wizyty klasa miała możliwość zwiedzenia rozgłośni radiowej i obserwacji ciekawej pracy dziennikarzy. Wizyta w radiu była dla drugoklasistów nowym i bardzo ciekawym doświadczeniem.W  Dziesiątce zapanowała cisza!

Hałas jest jednym z największych problemów w polskich szkołach, który doskwiera zarówno uczniom jak
i nauczycielom. Na przerwach między lekcjami jego poziom wynosi nawet 110 dB, czyli zdecydowanie przekracza dopuszczalną normę.

Mając na uwadze ten problem nauczyciele z naszej szkoły już po raz drugi  przeprowadzili projekt edukacyjno- zdrowotny pt. "STOP dla hałasu - usłysz swoje myśli". 
W ramach tego projektu odbyły się między innymi audycje za pośrednictwem szkolnego radiowęzła dla uczniów i rodziców. 
Zorganizowano konkursy: plastyczny pt. "Hałas mój wróg", "Stop hałasowi - napisz wiersz", konkurs na prezentację multimedialną/film pt. "STOP dla hałasu - usłysz swoje myśli" oraz konkurs na najcichszą
i najkulturalniejszą klasę w szkole. 
Talenty pisarskie odkryto u Karoliny Cieśli z klasy 1b - 1 miejsce, Kamili Kunysz 1b - 2 miejsce, Ewy Janik 2e - 3 miejsce i Emilii Rytel 2e - wyróżnienie. 
Jury konkursowe doceniło również uzdolnienia plastyczne uczniów. Matylda Zięba z kl. 3 b zajęła 1 miejsce w konkursie plastycznym "Hałas mój wróg", Natalia Kozak z kl. 3a zajęła 2 miejsce, a Szymon Żuczek z kl. 3b 3 miejsce. Jury wyróżniło prace Aldony Strączyk z kl. 1b, Gabrieli Lenart 3b, Hani Kędzierskiej 1a, Julii Bazan 2a, Jakuba Jachowicza 1a oraz Niny Kruczek z kl. 1a. 
Krzysztof Bazan wraz z Danielem Buko oraz Bernard Chomań i Jan Burghardt z klasy 6c opracowali filmy na temat "STOP dla hałasu usłysz swoje myśli". Organizatorzy wraz z jury postanowili nagrodzić twórców filmu doceniając jednocześnie pomysł ujęcie tematu, grę aktorską oraz umiejętności techniczne. Liczymy na więcej ciekawych filmów tych autorów. 
Konkurs na najcichszą i najkulturalniejszą klasę wygrała klasa 3b oraz klasa 6c, klasy te otrzymały 100 zł na dofinansowanie dowolnego przedsięwzięcia klasowego.
Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców. 

 

Zobacz filmy powstałe w ramach realizacji projektu: film 1film 2

 


Wiwat 3 Maj!

"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości"- Jan Paweł II

Uroczysty apel przypominający wydarzenia z 1791 roku przygotowali uczniowie najstarszych klas naszej szkoły, by przybliżyć młodszym koleżankom i kolegom polską historię. W bardzo przystępny sposób: słowem, muzyką i obrazem pokazali jak ważne było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Nasza przeszłość i to, co dawniej wydarzyło się w Polsce oraz na świecie ma wpływ na to co dzieje się dziś, obok nas. Aktorzy oraz chór szkolny starali się przekazać, jak ważne jest, by o tym pamiętać, bo również i my tworzymy historię, a tym samym naszą przyszłość. Z pewnością, widzowie znaleźli w tej pięknej patriotycznej inscenizacji motywację do poznawania ciekawych dziejów Polski.

Galeria zdjęć
Więcej…
 
Osiągnięcia klas IV-VI - 2016/2017 PDF Drukuj Email

International Scratch Challenge

Umiejętność współpracy nad wspólnym projektem w środowisku anglojęzycznym, znajomość nowoczesnych technik komputerowych oraz kompetencje dotyczące programowania są niezmiernie ważne w dzisiejszych czasach. Wszystkie te cechy  staraliśmy się doskonalić w międzynarodowym projekcie International Scratch Challenge. Za całoroczną realizację tego projektu i uzyskane rezultaty otrzymaliśmy Odznakę Jakości programu eTwinning.

 

 

 


WYNIKI VI MIĘDZYSZKOLNEGO DYKTANDA OBCOJĘZYCZNEGO

Nasi uczniowie Amelia Skuza kl 4d i Gabriel Pałasz 6c zostali wyróżnieni w VI Międzyszkolnym Dyktandzie Obcojęzycznym pt :"W poszukiwaniu skarbów literatury dziecięcej"  pod honorowym patronatem Instytutu FG Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizowanym w Zespole Szkolno-  Przedszkolnym nr 5 w Rzeszowie.
 
Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów!!! 
Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Rękodzieło Artystyczne"


Wyróżnienia - Tomasz Chyłek, Kacper Suski, Piotr Mnich,
Laura Karpińska, Patrycja Malik

   

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Współcześni Rycerze św. Floriana"

II miejsce - Julia Kaplita

 


Mistrz Informatyki

Jak co roku nasi informatycy walczyli o tytuł najlepszego "komputerowca" w szkole.  Rywalizacja pośród uczniów klas V i VI była bardzo wyrównana. W piętnastej, jubileuszowej edycji konkursu o tytuł Mistrza Informatyki zwyciężył Michał Pitera z kl. 6c. Drugie miejsce zajął Daniel Buko, a trzecie Emanuel Samocki.
Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami i wiedzą, często wykraczającą poza poziom nauczania w szkole podstawowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej niełatwej, szybko zmieniającej się, ale fascynującej dziedzinie wiedzy. Może w przyszłości usłyszymy o słynnym informatyku z SP10:)

Zobacz zdjęcia


 eTwinning: Postcards...let's travel around Europe and make new friends!

Nasza szkoła została w tym roku szkolnym nagrodzona Krajową Odznaką Jakości za realizację projektu eTwinning.

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głównymi celami tego projektu było:  wspieranie postawy wzajemnego zrozumienia i szacunku dla różnych kultur, umiejętność pracy grupowej oraz promowanie europejskich wartości. Uczniowie klasy 4a i 6b  poznawali nowych przyjaciół z Portugalii, Hiszpanii i Włoch. Wysyłali i otrzymywali pocztówki. Uczestnicy projektu wymieniali się informacjami na temat swojej szkoły, miasta, kraju, w którym żyją. Poznawali tradycje, zwyczaje oraz kulturę rówieśników z krajów partnerskich. Wszyscy zaangażowali się w wykonywanie zadań projektowych. Dla uczniów naszej szkoły było to duże wyzwanie. Działalność w  projekcie była świetną motywacją do doskonalenia kompetencji językowych i wykorzystywania współczesnej technologii informacyjnej. Projekt był realizowany przez cały rok szkolny 2016/2017.


Konkurs Pięknego Czytania po Angielsku

W ramach szkolnego projektu "Elita czyta" odbywają się liczne konkursy czytania w języku polskim. Uczniowie klas trzecich  i szóstych  podjęli nowe wyzwanie i wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania w języku obcym, po angielsku. Ośmioro chętnych uczniów z klasy 3c, d i e oraz czternaścioro z klasy 6b i c walczyło o tytuł Mistrza pięknego czytania.

W pierwszej kolejności prezentowali swoje umiejętności czytelnicze młodsi uczniowie.  Losowali teksty, a po krótkiej chwili przygotowań czytali fragment tekstu. Jury w składzie p.Urszula Dworzańska, p.Ewa Michałek i p.Magdalena Szeliga oceniały poprawność wymowy, płynność oraz ogólne wrażenie, jakie wywarła postawa czytającego.

Uczniowie klas szóstych uczestniczyli po raz pierwszy w tego rodzaju konkursie. Pokonali tremę i odważnie przeczytali wylosowane teksty. Były one oczywiście trudniejsze od tekstów przygotowanych dla klas młodszych. W roli jednego z  jurorów wystąpił p.Marcin Paja, który zastąpił p.M.Szeligę. P.Marcin miał również drugie zadanie - fotografa konkursu.

Ostatecznie jury przyznało następujące miejsca:

W kategorii klas trzecich:

Mateusz Grodzki, kl 3d - I miejsce

Aleksandra Stachowicz, kl 3c i Kajetan Rożko, kl 3e - II miejsce

Julia Alibożek, kl 3c - III miejsce.

Wyróżnienia otrzymali:

Patrycja Koszelnik, kl 3c, Olimpia Kozłowska, kl 3c, Karolina Piróg, kl 3c, Jan Nowacki, kl 3d.  

W kategorii klas szóstych:

Paskal Murjas, kl 6c - I miejsce;

Jan Burghardt, kl 6c - II miejsce;

Daniel Buko, kl 6c - III miejsce.

Wyróżnienia otrzymali:

Arkadiusz Babiarz, kl 6b, Krzysztof Bazan, kl 6c, Daniel Skrodziuk, kl 6c.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, książki lub drobne gadżeciki. Nagrody, sponsorowane przez Radę Rodziców zostały wręczone przez Pana Dyrektora. 

Tegoroczny Konkurs Pięknego Czytania po Angielsku był bardzo udany. Dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji. Dziękujemy im za odwagę, a przede wszystkim za liczny udział w konkursie. W tej niezapomnianej  rywalizacji  nie było przegranych. Wszyscy czuli miłą i sympatyczną atmosferę. Enjoy reading in English! 

A jak było naprawdę, obejrzyjcie zdjęcia.


 

II Dolnośląski Konkurs Grafiki Komputerowej i Miniatury Plastycznej "W Odcieniach Bieli"

Kwalifikacja do wystawy - Agnieszka Wiktor, Aleksandra Siembrzuch 

 


 

 Mistrz Programowania

Krzysztof Bazan z 6c to nasz nowy Mistrz Programowania. W miejskim konkursie informatycznym samodzielnie napisał program, który zajął II miejsce! Programowanie dla Krzyśka to pasja i przyjemność. On wie, że znajomość algorytmów i języków programowania  daje mu szanse na rozwijanie logicznego myślenia  i kreatywności. Poniżej zamieszczamy krótki wywiad z naszym mistrzem.

- Dlaczego lubisz zajmować się programowaniem? 

Lubię programować, ponieważ pasjonuje mnie tworzenie nowych rzeczy. Satysfakcja, kiedy mój program zaczyna działać, to bezcenne uczucie! Programowanie to umiejętność wymagająca kreatywności. Nie brak mi jej, dlatego pisanie programów jest dla mnie niezwykle przyjemne.

-Jakie możliwości stawia przed Tobą programowanie? Czy dzięki niemu możesz się rozwijać? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Z pewnością! Nieraz programując, rozwijam umiejętność logicznego myślenia, ćwiczę pamięć czy nawet rozwijam się w zakresie grafiki komputerowej.

- Co w tym takiego fascynującego?

Jak wcześniej wspomniałem, uwielbiam, kiedy program, który wymyślę, np. jakaś gra, czy quiz, działa. Już samo to sprawia wielką frajdę!

- Czy Twoim zdaniem nauka programowania ma sens? Jaką ma ona współcześnie wartość?

Programowanie jest potrzebne na świecie. Programiści wraz z lekarzami są osobami, na które obecnie jest największe zapotrzebowanie w Polsce.  Nie oszukujmy się: w przyszłości będzie ono jeszcze większe... Technologia idzie do przodu i do większości urządzeń elektronicznych istnieje lub będzie istniał jakiś program.

- Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że język programowania to następny język (po języku polskim i obcym), który powinien być opanowany przez wszystkich uczniów?

Nie do końca. Uważam, iż każdy powinien się rozwijać według swoich zainteresowań czy talentów. Programowanie nie byłoby przyjemne, jeżeli wszyscy uczniowie musieliby się go uczyć obowiązkowo.II etap IX Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego


dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych "Friendly English"

W dniu 22 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie odbył się drugi etap konkursu "Friendly English". Do testu przystąpiło 26 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Aleksandra Tomczyk która zajęła 4 miejsce i uzyskała tytuł laureata konkursu,

Oliwia Koszelnik która zajęła 10 miejsce i Amelia Skuza zajęła miejsce 13.

Serdecznie gratulujemy

 


 

Konkurs Przyrodniczy dla klas 6

Finał Konkursu Przyrodniczego klas 6. 25 maja miał miejsce finałowy etap Konkursu Przyrodniczego zorganizowanego dla uczniów najstarszych klas. Szczegółowe pytania oraz liczne zadania i ćwiczenia sprawdzały wiedzę na temat stref krajobrazowych występujących na Ziemi. Szóstoklasiści wykazali się bardzo wysokim poziomem znajomości tych zagadnień. Konkurencje na żadnym z trzech etapów nie należały do łatwych, a walka o punkty była bardzo wyrównana. Wiadomościami teoretycznycznymi należało wykazać się podczas testu wyboru na platformie e-learingowej szkolnego Wirtualnego Studium Wiedzy. W dalszej kolejności uczestnicy mieli sprawdzić swoje umiejętności rozpoznawania roślin i zwierząt, odczytywania informacji z wykresów oraz interpretowania schematów. Bardzo emocjonujące przyrodnicze rozgrywki zakończyły się ostecznie wyłonieniem trójki uczniów z najlepszymi wynikami.

I miesce zajęła Zuzanna Urbańczyk

II miejsce zajął Maciej Rachelski

III miejsce zajął Przemysław Reizer

Gratulujemy!


 

Konkurs ekologiczny "Młody ekolog"

28 kwietnia i 4 maja miał miejsce konkurs sprawdzający wiedzę ekologiczną uczniów klas V. W pierwszym etapie, z wykorzystaniem platformy e-learningowej (Wirtualne Studium Wiedzy) nauczyciele przyrody zorganizowali test teoretyczny. W następnym terminie 11 uczniów z najlepszymi wynikami zmierzyło się z zadaniami praktycznej znajomości znaków  ekologicznych, z  rozpoznawania chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz z ogólnej wiedzy przyrodniczej.  Konkurencje nie należały do łatwych, ale uczestnicy walczyli dzielnie o każdy punkt. W dogrywce wyłoniono ostatecznie trzech finalistów. Oto oni:

Więcej…
 
Rekrutacja 2017 PDF Drukuj Email

  


 alt

 alt

Zobacz wyniki miejskich szkół podstawowych ze sprawdzianu szóstoklasistów w 2014, nasza szkoła zajęła drugie miejsce

Szczegółowe statystyki dotyczące egzaminu po klasie 6 w roku szkolnym 2013/2014 


 
Wydarzenia z życia świetlicy - 2016/2017 PDF Drukuj Email

Superświetliki 2017

To już kolejny raz, kiedy z radością mogliśmy wręczyć nagrody naszym podopiecznym na zakończenie całorocznego konkursu pt. "Superświetlik". Cieszy się on w naszej świetlicy ogromnym powodzeniem i popularnością, a dzieci z niecierpliwością wyczekują jego rozstrzygnięcia, które ma miejsce zawsze pod koniec roku szkolnego. Poniżej prezentujemy listę tegorocznych zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy!

W kategorii klas I:

MISTRZ PORZĄDKU - Michał Płonka, kl. Ic

MISTRZ CISZY - Hanna Kędzierska, kl. Ia

MISTRZ AKTYWNOŚCI - Karolina Cieśla, kl. Ib

MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA - Kamila Kunysz, kl. Ib

W kategorii klas II:

MISTRZ PORZĄDKU - Karolina Burczyk, kl. IIe

MISTRZ CISZY - Kinga Dronka, kl. IIa

MISTRZ AKTYWNOŚCI - Mateusz Warzocha, kl. IId

MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA - Oliwia Piwoda, kl. IIe

W kategorii klas III:

MISTRZ PORZĄDKU - Łucja Sadowska, kl. IIIe

MISTRZ CISZY - Agnieszka Zawadzka, kl. IIIa

MISTRZ AKTYWNOŚCI - Weronika Puc, kl. IIIc

MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA - Emilia Pitera, kl. IIIa

SUPERŚWIETLIK - Aneta Burczyk, kl. IIId

Galeria zdjęć

Gorące krzesła
Po raz pierwszy w tym roku szkolnym nasi wychowankowie wzięli udział w świetlicowym konkursie pt. "Gorące krzesła". To znana i bardzo lubiana, nie tylko przez najmłodszych, zabawa ruchowa. W świetlicy przez cały rok była ona często organizowana i wielu uczniów gorąco zabiegało o zwycięstwo. Przypadło ono Zuzannie Lib z kl. IIIa. Gratulujemy!


Dookoła świata z książką
Talentów plastycznych w naszej świetlicy nie brakuje! Można się było o tym przekonać podczas rozstrzygnięcia świetlicowego konkursu plastycznego pt. "Dookoła świata z książką". Dzieci przez niemal cały II semestr malowały postacie, zwierzęta i krajobrazy poznane podczas świetlicowej akcji czytelniczej "Dookoła świata z książką - głośne czytanie w świetlicy".  Czytelnicza podróż po najciekawszych i najpiękniejszych zakamarkach całego świata zaprocentowała nie tylko zdobytą bezcenną wiedzą przyrodniczo-geograficzną, ale również powstaniem przepięknych prac plastycznych. Wszystkie obrazy można podziwiać w galerii świetlicowej na szkolnym korytarzu. Jury, po burzliwych obradach przyznało 3 nagrody oraz 3 wyróżnienia:
I miejsce - Gabriela Grochowianka, kl. IIIc
II miejsce - Weronika Puc, kl. IIIc
III miejsce - Amelia Grzywaczewska, kl. IIIc

Wyróżnienia:
Aneta Burczyk, kl. IIId
Gabriela Gwozdek, kl. IIIc
Michał Płonka, kl. Ic

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wspaniałe nagrody ufundowała Rada Rodziców.

 
Galeria zdjęć


Dzień Dziecka ze "Scrabblami"
Nasi podopieczni chętnie spędzają czas w świetlicy prowadząc rozgrywki przeróżnych gier planszowych. Największym zainteresowaniem cieszą się od lat "Scrabble". Wychodząc naprzeciw uczniowskim oczekiwaniom, już po raz trzeci zorganizowany został "Świetlicowy Konkurs Scrabble z okazji Dnia Dziecka". Był on adresowany do chętnych dzieci z klas drugich i trzecich. Spośród zgłoszonych 24 świetliczaków wygrała najzdolniejsza czwórka:
I miejsce - Aneta Burczyk, kl. IIID,
II miejsce - Nina Siorek, kl. IIB,
III miejsce - Julia Płodzień, kl. IIIA,
IV miejsce - Emilia Pitera, kl. IIIA.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Galeria zdjęć


Mistrz Kierownicy
W naszej świetlicy multimedialnej już po raz trzeci odbył się Szkolny konkurs pt. "Mistrz Kierownicy SP10". Co roku cieszy się on ogromną popularnością i wzbudza wielkie emocje. W zawodach wzięli udział uczniowie z klas III, którzy wykorzystując najnowszy sprzęt elektroniczny, który jest w wyposażeniu świetlicy multimedialnej oraz konsolę do gier X-box, sprawdzili swoje umiejętności jazdy samochodem rajdowym. Pierwszy etap został przeprowadzony w kwietniu i wyłonił dziesięciu zawodników, którzy zmagali się w finałach majowego konkursu. Spośród nich wyłoniono najlepszych: przyznano 3 nagrody oraz dwa wyróżnienia. Imprezę uświetniły pokazy cheerleaderek z klas III, które specjalnie na tę okazję przygotowywały się od początku semestru.

Finaliści konkursu:
I miejsce i tytuł "Mistrz kierownicy" - Krystian Górak,
II miejsce i tytuł "Mistrz zakrętów" - Piotr Gdyczyński,
III miejsce i tytuł "Mistrz driftu" - Krystian Bardziński,
Wyróżnienia:
Julia Kurek,
Jan Witek.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! 
Nagrody, dyplomy oraz puchary ufundowała Rada Rodziców SP 10 w Rzeszowie.
Galeria zdjęć


W Etiopii...
Jak daleko do Etiopii z Polski? Jak się tam dostać? Jakie zwierzęta żyją w tym kraju? Dlaczego chłopcy w Etiopii biegają po grzbietach krów? Na te oraz wiele innych pytań znaleźli odpowiedź nasi podopieczni, dzięki niezwykłej wizycie w świetlicy pana podróżnika Leszka Kowalczyka - taty Julii Kowalczyk z kl. IIIc. Pan podróżnik za pośrednictwem projekcji multimedialnej zaprezentował mnóstwo zdjęć oraz filmów z wyprawy do Etiopii. Ciekawie opowiadał o zwyczajach tamtejszych plemion, o etiopskich dzieciach oraz o florze i faunie tego niesamowitego regionu świata. Podczas tego spotkania wszyscy w świetlicy przenieśli się w niezwykłą podróż wgłąb dzikiego lądu Afryki...


III Świetlicowy Konkurs Scrabble
Już po raz trzeci uczestnicy Świetlicowych Kółek Scrabble oraz inni chętni uczniowie z klas II i III zmierzyli się w rozgrywkach w wielce popularnej grze w naszej świetlicy - "Scrabble". W losowo wybranych drużynach: cztero- i trzyosobowych rozegrano kilka rund eliminacyjnych, dzięki którym wybrano najlepszych zawodników. 

Klasy II
I miejsce - Nina Siorek, kl. II b
II miejsce - Oskar Irzyk, kl. II b
III miejsce - Wiktoria Długosz, kl. II b
IV miejsce - Liliana Szpara, kl. II a

Klasy III
I miejsce - Michalina Piętal, kl. III a
II miejsce - Julia Płodzień, kl. III a
III miejsce - Łucja Sadowska, kl. III e
IV miejsce - Emilia Pitera, kl. III a

Wspaniałe nagrody w postaci edukacyjnych gier planszowych ufundowała Rada Rodziców. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Więcej zdjęćExchange Christmas cards

Ogromną radość sprawiły naszym pociechom wyczekiwane z niecierpliwością bożonarodzeniowe kartki przesłane przez dzieci ze szkół partnerskich z m. in. Gruzji, Chorwacji, Włoch, Grecji i Ukrainy w ramach projektu E-Twinning pt. "Let's Tell Our Christmas Story". Wszystkie przepiękne, ręcznie wykonane świąteczne pocztówki z życzeniami przeznaczono na wystawę, którą można podziwiać na naszym szkolnym korytarzu.

Więcej…
 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email


  • W związku z dostosowaniem sieci szkół do nowego ustroju szkolnego, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z przepisami określonymi  w art. 205 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. -Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60), zgodnie z którym organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego prowadzący daną szkołę podstawową może wskazać uczniom niektórych oddziałów odpowiednio klasy IV lub VII miejsce realizacji obowiązku szkolnego w publicznej szkole podstawowej powstałej z przekształcenia gimnazjum, prowadzonej przez tę jednostkę.

  • Informacje na temat egzaminu na kartę rowerową

 

  
Na skróty PDF Drukuj Email


Dokumenty do pobrania

 Projekty europejskie 


Differences bring Us together

E-learning szkoła nowych możliwości 


Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt 
 Biuletyn Informacji Publicznej