X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Sobota, 27 Sie 2016
Znajdujesz sie w:     Home
Nasi uczniowie nie nudzą się PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia 2015/16 Drukuj Email

"Ambasador Kultury" - to brzmi dumnie...
Po raz kolejny w naszej szkole, spośród uczniów klas IV, V i VI zostali wyłonieni "Ambasadorzy Kultury" - osoby odznaczające się wysoką kulturą osobistą, koleżeńskie, aktywnie angażujące się w życie szkoły. 21 czerwca 2016 r. jury (w składzie: p. Magdalena Suraj - Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Renata Kuś-Kołodziej, p. Agnieszka Woźna, p. Magdalena Kaniewska-Kędra, p. Marek Pelc, p. Agnieszka Drewniak oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Adrian Bobowski z klasy VIc) po długim namyśle i burzliwych obradach przyznało zaszczytny tytuł "Ambasadora Kultury". Odznaczeni zostali następujący uczniowie:

Szymon Domarski z kl. IVb
Przemysław Reizer z kl. Va
Izabela Wiercińska z kl. VIc

Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną wręczone uczniom podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2015/2016. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zwycięzców!


Tego jeszcze w SP10 nie było...  Nakręciliśmy FILM!

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły nagrano prawdziwy film - teatr telewizji! "Kopciuszek - wersja współczesna", bo taki tytuł nosi nasze dzieło, to wszystkim znana opowieść o biednej sierocie zwanej Kopciuszkiem, która musiała ciężko pracować w domu swej macochy, podczas, gdy zapatrzone w siebie, egoistyczne przyrodnie siostry zajadały się ciastkami, pstrykały "selfie" aparatem telefonu komórkowego, stroiły miny do lustra i... dokuczały Kopciuszkowi na każdym kroku. Gdy w wiadomościach telewizyjnych spiker odczytał oświadczenie księcia wyprawiającego huczny bal, aby móc odnaleźć tę jedyną, która zostanie jego żoną - macocha i jej brzydkie córeczki oszalały wprost z radości. Szczególnie, że zapytani przez reportera przechodnie potwierdzili tę zachwycającą wiadomość. Oczywiście, Kopciuszek mógł tylko pomarzyć o pójściu na bal, gdy przygotowywał sukienki, czy kreował fryzury Haneczki i Kasieńki. Jednak, do czasu... Gdy dziewczyna została sama w domu, nieoczekiwanie do drzwi zapukała sąsiadka trzymająca w ręku przepiękną suknię, pierścień i cudne pantofelki. Sen się spełnił - Kopciuszek znalazł się na balu! A tam? Tańczył z królewiczem, śpiewał i... niechcący, uciekając z balu, zgubił pantofelek. Nie uszło to uwadze przystojnego królewicza, który ruszył na poszukiwanie pięknej nieznajomej. Jak skończyła się historia pięknej sieroty? Czy królewiczowi udało się ją odnaleźć? Czy się pobrali? Tego dowiecie się po obejrzeniu naszego filmu. Zapraszamy na seans! KLIKNIJ, ABY WYŚWIETLIĆ FILM

Opisany powyżej film to efekt całorocznej pracy Świetlicowego Kółka Teatralnego "Trzeciaki" prowadzonego przez p. Marka Pelca i p. Katarzynę Buczek. Scenariusz oparty na utworze Jana Brzechwy pt. "Kopciuszek" uatrakcyjnił zmianami i dodatkowym tekstem własnego pomysłu p. Marek Pelc. Wspaniałymi aktorami byli zapisani do kółka uczniowie z klas: III b, III c i III d. Sceny nagrywano nie tylko w naszej szkole, ale też w pobliskim parku oraz w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Ogrom zaangażowania naszych uczniów, nauczycieli prowadzących, rodziców młodych aktorów oraz wielu innych osób współtworzących ten innowacyjny projekt sprawił, że mogliśmy 10 czerwca br., pełni dumy, zaprezentować film wszystkim uczniom młodszych klas podczas uroczystej premiery. Również 17 czerwca br., podczas Dnia Rodzica zorganizowanego przez p. Małgorzatę Pękalę, wyświetlono film - tym razem specjalnie dla rodziców aktorów z kl. IIIb.

Obsada:

Kopciuszek - Laura Wierzbicka

Macocha - Martyna Grabarz

Haneczka - Dorota Jasińska

Kasieńka - Daria Wierzbicka

Sąsiadka - Oliwia Wolnicka

Książę - Mikołaj Pączek

Narrator I - Lena Radzik

Narrator II - Karolina Król

Ochmistrz - Wojciech Kowalczyk

Herold, Strażnik - Martyna Markiewicz

Prezenter TV - Franciszek Rysz

Reporter - Weronika Dronka

Kamerzysta - Julia Czudec

Przechodzień I - Milena Piejko

Przechodzień II - Julia Kaplita

Przechodzień III - Milena Buczek

Gościnnie w scenie balu zagrali:

Julia Chylińska

Róża Samocka

Amelia Skuza

Michał Majerz

Kacper Nazimek

Reżyseria:

Marek Pelc

Katarzyna Buczek

Scenariusz:

Na podstawie "Kopciuszka" Jana Brzechwy

Marek Pelc

Zdjęcia:

Marcin Paja

Marek Pelc

Julia Czudec

Montaż:

Marek Pelc

Kostiumy:

Katarzyna Buczek

Charakteryzacja:

Katarzyna Buczek

 


Nasi uczniowie pięknie czytają po angielsku!

24 maja br. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Po Angielsku dla klas III, zorganizowany przez
p. Urszulę Dworzańską. Nagrodzeni zostali w nim następujący uczniowie:

I miejsce  - Laura Wierzbicka, kl. III b (opiekun p. M. Szeliga)

II miejsce - Amelia Skuza, kl. IIId (opiekun p. M. Szeliga)

III miejsce Wiktor Basiak, kl. IIIc (opiekun p. M. Szeliga)

Wyróżnienia otrzymali:

Maya Bodden z kl. IIIa (opiekun p. U. Dworzańska)

Oliwia Ślączka z kl. IIIa (opiekun p. U. Dworzańska)

Klaudia Kawalec z kl. IIIa (opiekun p. U. Dworzańska)

Maja Tokarska z kl. IIIc (opiekun p. M. Szeliga)

Zuzanna Dec z kl. IIId (opiekun p. M. Szeliga)

Zadaniem konkursowym było wylosowanie tekstu i przeczytanie go na głos. Jury (w składzie: Urszula Dworzańska, Magdalena Szeliga i Anna Pacana) oceniało poprawność i płynność czytania.
Głównym sponsorem nagród była Rada Rodziców SP10, natomiast pozostałe nagrody ufundowało wydawnictwo Oxford University Press oraz Sieć Księgarni Polanglo.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
 


Doświadczenia na lekcjach techniki  - potęga praw fizyki

Dzięki współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim, nasi uczniowie na lekcjach techniki uczyli się nie tylko teorii. Mieli możliwość zaobserwowania na żywo praw fizyki.
Jak powstaje prąd? Jak to się dzieje ze żarówka świeci? Jakie warunki muszą być spełnione aby nastąpił przepływ prądu? Jak mierzyć wartość prądu i napięcie w układzie? jak działają przerzutki w rowerze, co to jest przełożenie? Na te i inne pytanie uczniowie starali się odpowiadać wykonując ciekawe eksperymenty.
Doświadczenia były możliwe dzięki przychylności dr Waldemara Lib pracownika Zakładu Dydaktyki Ogólnej i Systemów Edukacyjnych Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, który udostępnił niezbędne pomoce dydaktyczne.
Zobacz film z przeprowadzonych doświadczeń

 

 


"Zuch"

W marcu, w naszej szkole przeprowadzony został Ogólnopolski Konkurs "Zuch" z języka angielskiego dla klas I, II i III. Uczestniczyło w nim 34 uczniów, których zadaniem było rozwiązanie  testu wielokrotnego wyboru.  Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:

Kacper Pluta z kl. IIa - 202 p. ( III miejsce w Polsce),

Aleksandra  Masłoń z kl. Ic - 186 p. ( IX miejsce w Polsce).

Wyżej wymienieni uczniowie zostaną nagrodzeni, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uznania. Garatulujemy!

Kliknij, żeby zobaczyć zdjęcia.


"Land & Language - Zjednoczone Królestwo"

18 maja 2016r. w naszej szkole odbył się II etap III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "Land& Language-Zjednoczone Królestwo" dla uczniów klas piątych szkoły podstawowej. W II etapie wzięło udział 23 uczniów z rzeszowskich szkół podstawowych:  SP 10, SP23, SP3, SP25, SP5, ZS 7 i ZS 2. Uczniowie wykonywali test konkursowy na platformie e-learningowej w sali informatycznej pod okiem p. Mariusza Tomaki. Praca na platformie e-learningowej była nowością wśród dotychczasowych konkursów przeprowadzanych w rzeszowskich szkołach podstawowych. Po zakończeniu testu, pan dyrektor Artur de Sternberg Stojałowski wraz z koordynatorem konkursu p. Moniką Surowiec- Kozłowską wręczyli nagrody i dyplomy uczniom za zajęcie I, II, III miejsca oraz za wyróżnienia, a także pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem dla nauczycieli.
 Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć!

 


Rozwaga w życiu pomagato nazwa konkursu wiedzy profilaktycznej przeprowadzonego w dniu 19.05.2016r. przeprowadzonego w naszej szkole przy użyciu szkolnej platformy e-learning. 

Pytania opracowała pedagog szkolna p. Magdalena Pączek. Quiz  zawierał opisy sytuacji życiowych, które wymagają  właściwych decyzji pozwalających  uchronić siebie oraz swoich bliskich przed negatywnymi skutkami niewłaściwego zachowania. Ponadto, pytania sprawdzały wiedzę uczniów dotyczącą zjawiska przemocy i agresji, jak również uzależnienia.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 10. Średni wynik z przeprowadzonego quizu konkursowego to ok. 41 punktów na 53 możliwych do zdobycia. Najwyższy wynik, 51 punktów, uzyskała uczennica klasy VIa - Gabriela Sołtysiak. Kolejny wynik - 48,25 uzyskał uczeń klasy VIc - Przemysław Lib. Trzeci w kolejności, najlepszy wynik uzyskała Nikola Górecka z klasy VIa. Tytuł Najrozważniejszego Ucznia w Szkole otrzymuje GABRIELA SOŁTYSIAK - uczennica klasy VIa. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się w dniu 24.06.2016r. podczas zakończenia Roku Szkolnego 2015/2016.  

 


Hałas

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Stop dla hałasu - usłysz swoje myśli". Wybór projektu był uzasadniony tym, że hałas towarzyszy społeczności szkolnej cały czas, zwłaszcza w czasie przerw. Mając na uwadze szkodliwy wpływ hałasu na zdrowie dzieci i wszystkich pracowników szkoły postanowiono podjąć działania profilaktyczne.

Więcej informacji, zobacz zdjęcia z realizacji projektu w szkole


Wiwat 3 Maj!

Takie hasło przewodniczyło w naszej szkole podczas uroczystej akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas: IVd, Vc i VIc przygotowali występ, podczas którego recytowano patriotyczne wiersze, przypomniano o ważnych wydarzeniach z historii Polski, jakimi były między innymi rozbiory oraz uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Szkolny chór odśpiewał pieśni tematycznie związane z Polską i obchodzonym świętem, które podkreśliły charakter akademii.

Za przygotowanie występu odpowiedzialna była p. Katarzyna Buczek. Oprawę muzyczną akademii zorganizował p. Jacek Laska. Natomiast wykonaniem dekoracji zajęła się p. Barbara Kochan.
 

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć!


Programowanie jest fajne 

Nasi młodzi programiści z klasy piątej zajęli czołowe miejsca w Międzyszkolnym Konkursie dotyczącym programowania w środowisku Scratch. Michał Pitera (5c) zajął II, a  Krzysztof Bazan (5c) III miejsce. Gratulujemy naszym entuzjastom i życzymy dalszych sukcesów na niełatwej ale dającej wiele satysfakcji drodze. Na zdjęciach mistrzowie programowania "w akcji":-).


Jak wysłać ukrytą wiadomość? Czy każdy człowiek ma swojego super bohatera? Czy można chodzić po wodzie? Czy geny są jadalne?

Na te i wiele innych pytań starają się odpowiadać uczniowie należący do Klubu Małego Naukowca. Podczas zajęć uczniowie stają się młodymi naukowcami, którzy przeprowadzając doświadczenia z dziedziny biologii, chemii i fizyki starają się jak najlepiej poznać otaczający świat oraz zrozumieć szereg mechanizmów zachodzących w przyrodzie. Aby przekonać się jak uczniowie pracują i w jaki sposób odkrywają tajemnice przyrody zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 


Laboratorium bioróżnorodności- warsztaty ekologiczne w SP10  w ramach projektu: "Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia"

26 listopada w naszej szkole uczniowie z kl. 6c i 6d mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez stowarzyszenie EKOSKOP.

Więcej…
 
Rekrutacja 2016 PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz wyniki miejskich szkół podstawowych ze sprawdzianu szóstoklasistów w 2014, nasza szkoła zajęła drugie miejsce

Szczegółowe statystyki dotyczące egzaminu po klasie 6 w roku szkolnym 2013/2014 

 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września według następującego harmonogramu:

- 9:30 - spotkanie uczniów klas IV-VI z wychowawcami

- 10:30 - Msza Święta w Kościele oo. Dominikanów (klasy I-VI)

- 11:30 - spotkanie uczniów klas I-III z wychowawcami 


Zaproszenia do złożenia ofert - czerwiec2016 


Szczegółowe kryteria, które należy spełniać, aby otrzymać Stypendium Prezydenta Miasta Rzeszowa


Bezpieczne wakacje

alt 


Rzeszowski budżet obywatelski - zobacz szczegóły 

15 lat temu... wizyta w Watykanie 


1050 lecie chrztu Polski 


 

Drogi szóstoklasisto. W tym roku szkolnym czeka Cię pierwszy w Twoim życiu ważny egzamin: "sprawdzian szóstoklasisty". Kliknij, aby dobrze się przygotować do tego wydarzenia. 

Więcej…
 
Na skróty PDF Drukuj Email

Dokumenty do pobrania

alt  Zrealizowane lub realizowane projekty

Differences bring Us together

E-learning szkoła nowych możliwości 

Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt

  Biuletyn Informacji Publicznej