X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Piątek, 18 Sie 2017
Znajdujesz sie w:     Home
Szkoła w obrazkach PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia z roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email


Zakończenie roku 2016/2017 - zobacz zdjęcia

 


Aktywny wypoczynek

Uczniowie klasy Ib oraz Ic postawili na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Wszystko dzięki wychowawczyniom, które zorganizowały im wycieczkę o charakterze rekreacyjno-sportowym do malowniczych zakątków głogowskich lasów. Zajęcia w Active Club prowadzili instruktorzy. Element współzawodnictwa podniósł atrakcyjność i zaangażowanie uczestników.  Wiele emocji dostarczył udział w nowych dyscyplinach sportowych tj. bulle, golf, corn hole, croquet.  Opanowanie i pewna ręka przydały się na strzelnicy. Wielką frajdę sprawiły dzieciom także zabawy w piaskownicy, skoki na trampolinie oraz rozmaite zjeżdżalnie. Humory niezwykle dopisywały. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Galeria zdjęć

Read and Share 

altUczniowie klasy 2b kończą wspaniałą przygodę  całorocznej współpracy w międzynarodowym projekcie eTwinning "Read and Share". W trakcie realizacji przyjętych zadań dzieci m.in. poznały ciekawe biblioteki, spotykały się z pasjonatami czytania z naszego miasta, na wiele sposobów promowały książki  oraz przekazały część własnych zbiorów młodszym kolegom w przedszkolach. W oparciu o przeczytane pozycje dzieci wykonały różnorodne  prace artystyczne. Drugoklasiści z zaciekawieniem obserwowali także dokonania kolegów ze szkół partnerskich oraz podziwiali ich pomysłowość i  umiejętności. Działalność w projekcie dała możliwość poznania miłośników czytania w różnych miejscach Europy oraz była doskonałą motywacją do nauki języka angielskiego. Wykorzystując najnowsze technologie komputerowe, młodzi etwinnerzy dzielili się efektami swoich prac z kolegami m.in. z Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Czech, Bułgarii i Polski. Czujemy się zaszczyceni, że swoje uznanie dla rezultatów naszego projektu wyraziła pisarka Pani Nina Opic oraz wielki pasjonat książek Pan prof. dr hab. Marek Koziorowski Prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wszystkim nauczycielom i uczniom w szkołach partnerskich dziękujemy za współpracę.
Więcej zdjęć


Dzień otwarty
Podczas pełnych atrakcji obchodów Dni Osiedla Dąbrowskiego, swoje drzwi przed zainteresowanymi otworzyła nasza szkoła. Rodzice oraz przyszli uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych mieli okazję poznania oferty edukacyjnej placówki, jej bogatej bazy dydaktycznej, różnorodności zajęć pozalekcyjnych oraz naukowych, sportowych i artystycznych osiągnięć uczniów. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekało wiele atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy sportowe (biegi przez płotki, rzuty a'la oszczepem, skoki z miejsca dodawane oraz po planszy) zorganizowane przez nauczycieli na szkolnym boisku. Ich uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów. Mali goście mogli wykazać się pomysłowością i kreatywnością podczas zajęć origiami. Na specjalnie przygotowanej scenie najmłodsi uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Ponadto, dzieci mogły bawić się z wykorzystaniem tablic interaktywnych oraz zgromadzonych gier dydaktycznych. Dla rodziców "drzwi otwarte" były okazją do spotkania z dyrekcją, nauczycielami klas I-VI, pedagogiem szkolnym, wychowawcami świetlicy oraz przedstawicielami Rady Rodziców.
To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń!
Galeria zdjęć
 

Talenty SP10 już po raz trzeci

Często wielkie talenty pozostają w ukryciu - Plaut, komediopisarz rzymski.

Pod koniec maja w naszej szkole odbyło się wspaniałe wydarzenie - III edycja wewnątrzszkolnego pokazu "Talenty SP10, czyli pokaż, co potrafisz". Zainteresowanie tegorocznym pokazem było bardzo duże. W sześciu kategoriach wystąpiło aż 119 uczniów z klas I - VI. Kategorie występów podzielone zostały na: śpiew, recytację, taniec, akrobatykę, grę na instrumencie oraz nietypowe umiejętności. Jan Burghardt i Emanuel Samocki z klasy VIc świetnie spełniali rolę konferansjerów. Występy oceniało jury w skład którego wchodzili uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uczestnicy pokazu prezentowali swoje umiejętności solo lub w zespole. Żaden talent nie pozostawał w ukryciu. Publiczność gorącymi brawami nagradzała występy swoich kolegów i koleżanek. Na uwagę zasługuje fakt, iż publiczność  oraz uczestnicy pokazu bawili się doskonale, pożytecznie spędzając czas. Nikt nie czuł się przegrany, gdyż każdy talent został doceniony. Pan dyrektor wręczył wszystkim dyplomy, a przedstawiciele Rady Rodziców nagradzali występujących drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, iż młode talenty będą nadal rozwijane. A może w przyszłości ktoś z tegorocznych uczestników zostanie sławnym tancerzem, śpiewakiem operowym lub aktorem? Szczerze wszystkim tego życzymy.
Zobaczcie na zdjęciach, jak się wszystko odbywało...


Niezwykłe czytanie
"Nie ma nudnych dni" - to temat przewodni rodzinnego spotkania z ciekawą książką, zorganizowanego w ramach programu współpracy z rodzicami i dziadkami.  Uczniowie klasy I b wysłuchali przeczytanych fragmentów książki autorstwa Renaty Piątkowskiej. Gościem honorowym zajęć była p. Dominika Tieleszewska, mama Kai. A co właściwie mogłoby uczynić dni niezwyczajnymi? Na dobrą sprawę wszystko. Wizyta u borującego dentysty, otrzymany list, wyprawa na ryby, wizyta kolegi czy pracodawcy taty, odwiedziny w sklepie z antykami, składanie latawca albo "bohaterski" sen. Tyle ciekawych zdarzeń, często niełatwych przeżyć, tyle lekcji o sobie samym i otaczającym świecie przynosi każdy dzień! Czytanie przeplatały pytania tematyczne skierowane do dzieci, sprawdzające stopień rozumienia tekstu. W kolejnej części spotkania uczniowie podzieleni na zespoły, odgrywali scenki dramowe, nawiązujące do przygód Remka. Dzieci z radością podjęły zabawy kreatywne z wykorzystaniem przygotowanych przez zaproszoną mamę  gier dydaktycznych. Nagrodą za aktywność były słodkości dla wszystkich pierwszoklasistów.
Galeria zdjęć

Zuch
Uczniowie w naszej szkole bardzo chętnie biorą udział w różnych konkursach. W maju tego roku najmłodsze dzieci zmierzyły się z niełatwym Ogólnopolskim  Konkursem  "Zuch", w którym sprawdziły swoją wiedzę polonistyczną, społeczno-przyrodniczą, matematyczną oraz znajomość języka angielskiego. Obydwa konkursy niezwykle rozwijają wyobraźnię i myślenie twórcze dzieci. W pierwszej części wzięło udział 49 uczniów, w drugiej natomiast aż 53 uczniów. Serdecznie gratulujemy!
Galeria zdjęć

Odkrywamy talenty artystyczne

Więcej…
 
Osiągnięcia klas IV-VI - 2016/2017 PDF Drukuj Email

International Scratch Challenge

Umiejętność współpracy nad wspólnym projektem w środowisku anglojęzycznym, znajomość nowoczesnych technik komputerowych oraz kompetencje dotyczące programowania są niezmiernie ważne w dzisiejszych czasach. Wszystkie te cechy  staraliśmy się doskonalić w międzynarodowym projekcie International Scratch Challenge. Za całoroczną realizację tego projektu i uzyskane rezultaty otrzymaliśmy Odznakę Jakości programu eTwinning.

 

 

 


WYNIKI VI MIĘDZYSZKOLNEGO DYKTANDA OBCOJĘZYCZNEGO

Nasi uczniowie Amelia Skuza kl 4d i Gabriel Pałasz 6c zostali wyróżnieni w VI Międzyszkolnym Dyktandzie Obcojęzycznym pt :"W poszukiwaniu skarbów literatury dziecięcej"  pod honorowym patronatem Instytutu FG Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizowanym w Zespole Szkolno-  Przedszkolnym nr 5 w Rzeszowie.
 
Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów!!! 
Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Rękodzieło Artystyczne"


Wyróżnienia - Tomasz Chyłek, Kacper Suski, Piotr Mnich,
Laura Karpińska, Patrycja Malik

   

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Współcześni Rycerze św. Floriana"

II miejsce - Julia Kaplita

 


Mistrz Informatyki

Jak co roku nasi informatycy walczyli o tytuł najlepszego "komputerowca" w szkole.  Rywalizacja pośród uczniów klas V i VI była bardzo wyrównana. W piętnastej, jubileuszowej edycji konkursu o tytuł Mistrza Informatyki zwyciężył Michał Pitera z kl. 6c. Drugie miejsce zajął Daniel Buko, a trzecie Emanuel Samocki.
Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami i wiedzą, często wykraczającą poza poziom nauczania w szkole podstawowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej niełatwej, szybko zmieniającej się, ale fascynującej dziedzinie wiedzy. Może w przyszłości usłyszymy o słynnym informatyku z SP10:)

Zobacz zdjęcia


 eTwinning: Postcards...let's travel around Europe and make new friends!

Nasza szkoła została w tym roku szkolnym nagrodzona Krajową Odznaką Jakości za realizację projektu eTwinning. (kliknij "Więcej")

Więcej…
 
Rekrutacja 2017 PDF Drukuj Email

  


 alt

 alt

Zobacz wyniki miejskich szkół podstawowych ze sprawdzianu szóstoklasistów w 2014, nasza szkoła zajęła drugie miejsce

Szczegółowe statystyki dotyczące egzaminu po klasie 6 w roku szkolnym 2013/2014 


 
Wydarzenia z życia świetlicy - 2016/2017 PDF Drukuj Email

Superświetliki 2017

To już kolejny raz, kiedy z radością mogliśmy wręczyć nagrody naszym podopiecznym na zakończenie całorocznego konkursu pt. "Superświetlik". Cieszy się on w naszej świetlicy ogromnym powodzeniem i popularnością, a dzieci z niecierpliwością wyczekują jego rozstrzygnięcia, które ma miejsce zawsze pod koniec roku szkolnego. Poniżej prezentujemy listę tegorocznych zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy!

W kategorii klas I:

MISTRZ PORZĄDKU - Michał Płonka, kl. Ic

MISTRZ CISZY - Hanna Kędzierska, kl. Ia

MISTRZ AKTYWNOŚCI - Karolina Cieśla, kl. Ib

MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA - Kamila Kunysz, kl. Ib

W kategorii klas II:

MISTRZ PORZĄDKU - Karolina Burczyk, kl. IIe

MISTRZ CISZY - Kinga Dronka, kl. IIa

MISTRZ AKTYWNOŚCI - Mateusz Warzocha, kl. IId

MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA - Oliwia Piwoda, kl. IIe

W kategorii klas III:

MISTRZ PORZĄDKU - Łucja Sadowska, kl. IIIe

MISTRZ CISZY - Agnieszka Zawadzka, kl. IIIa

MISTRZ AKTYWNOŚCI - Weronika Puc, kl. IIIc

MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA - Emilia Pitera, kl. IIIa

SUPERŚWIETLIK - Aneta Burczyk, kl. IIId

Galeria zdjęć

Gorące krzesła
Po raz pierwszy w tym roku szkolnym nasi wychowankowie wzięli udział w świetlicowym konkursie pt. "Gorące krzesła". To znana i bardzo lubiana, nie tylko przez najmłodszych, zabawa ruchowa. W świetlicy przez cały rok była ona często organizowana i wielu uczniów gorąco zabiegało o zwycięstwo. Przypadło ono Zuzannie Lib z kl. IIIa. Gratulujemy!


Dookoła świata z książką
Talentów plastycznych w naszej świetlicy nie brakuje! Można się było o tym przekonać podczas rozstrzygnięcia świetlicowego konkursu plastycznego pt. "Dookoła świata z książką". Dzieci przez niemal cały II semestr malowały postacie, zwierzęta i krajobrazy poznane podczas świetlicowej akcji czytelniczej "Dookoła świata z książką - głośne czytanie w świetlicy".  Czytelnicza podróż po najciekawszych i najpiękniejszych zakamarkach całego świata zaprocentowała nie tylko zdobytą bezcenną wiedzą przyrodniczo-geograficzną, ale również powstaniem przepięknych prac plastycznych. Wszystkie obrazy można podziwiać w galerii świetlicowej na szkolnym korytarzu. Jury, po burzliwych obradach przyznało 3 nagrody oraz 3 wyróżnienia:

Więcej…
 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email


  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września wg. następującego harmonogramu:
   - 9:30 - spotkanie uczniów klas IV-VII z wychowawcami
   - 10:30 - Msza Święta w kościele oo. Dominikanów (klasy I-VII)
   - 11:30 - spotkanie uczniów klas I-III z wychowawcami
   - Klasy I spotkanie w sali gimnastycznej.

 

Informacje o wyprawce

  • W związku z dostosowaniem sieci szkół do nowego ustroju szkolnego, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z przepisami określonymi  w art. 205 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. -Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60), zgodnie z którym organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego prowadzący daną szkołę podstawową może wskazać uczniom niektórych oddziałów odpowiednio klasy IV lub VII miejsce realizacji obowiązku szkolnego w publicznej szkole podstawowej powstałej z przekształcenia gimnazjum, prowadzonej przez tę jednostkę. 

 

  
Na skróty PDF Drukuj Email


Dokumenty do pobrania

 Projekty europejskie 


Differences bring Us together

E-learning szkoła nowych możliwości 


Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt 
 Biuletyn Informacji Publicznej