X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Niedziela, 04 Paź 2015
Znajdujesz sie w:     Home
Nasi uczniowie nie nudzą się PDF Drukuj Email
 
Osiągnięcia klas 4-6 2014/15 PDF Drukuj Email

Osiągnięcia klas 4-6 2014/15

Osiągnięcia matematyczne uczniów naszej szkoły   

1) Rozkosze  Łamania Głowy:

II miejsce Igor Sas 6b

2) Alfik Matematyczny:

klasa 4 - najlepszy wynik w szkole Przemysław Reizer 4a

klasa 5 - najlepszy wynik w szkole Amadeusz Nowak 5

klasa 6 - najlepszy wynik w szkole Igor Sas 6b

3) Młody Matematyk:

Wyróżnienie Igor Sas 6b

4) Matematyczno - Przyrodniczy Czar Par:

II miejsce Igor Sas i Katarzyna Mościcka 6b

5) As matematyczny:

Do finału zakwalifikował się Igor Sas 6b

6) Kangur:

Wyróżnienie Emanuel Samocki 4c, Daniel Skrodziuk 4c, Krzysztof Bazan 4c, Przemysław Reizer 4a,
Gabriela Sołtysiak 5a

 

Mamy Mistrza Informatyki 2015

alt

 W tegorocznej edycji konkursu najlepszym informatykiem w szkole okazał się uczeń klasy 6A

 Korneliusz Kula.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w gimnazjum.

 

Konkurs Wiedzy Przyrodniczej

17 marca br. odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs z Wiedzy Przyrodniczej dla klas V, w którym wzięli udział uczniowie z klasy Va, Vb i Vc. Konkurencja była naprawdę duża. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą związaną z Polską i Unią Europejską, a także prawidłowo rozpoznać i nazwać gatunki drzew rosnących w naszym kraju. Po trzech etapach eliminacji zostali wyłonieni zwycięzcy.

Pierwsze miejsce zdobyła Izabela Wiercińska, kl.Vc.
Drugie miejsce zajęła Izabela Rębisz, kl. Vc.
Trzecie miejsce zajęła Justyna Socha, kl. Vc.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy 
i zapraszamy do udziału za rok!

 

JĘZYK ANGIELSKI

Uczeń kl. 6c Daniel Szela otrzymując wysokie noty w I etapie konkursu, dostał się do II etapu Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych Big Ben, który odbył się dnia 17 kwietnia 2015r. w Gimnazjum nr 6 w Rzeszowie. Gratulujemy!!

 

Malwina Rusinek z kl. 4c jako jedyna uczennica klas czwartych dostała się do II etapu VII Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego "Friendly English" organizowanego przez SP 25 w Rzeszowie, otrzymując wysokie noty. Gratulujemy!!

 

Więcej…
 
Osiągnięcia klas 1-3 2014/15 PDF Drukuj Email

 Osiągnięcia klas 1-3 2014/15

XX WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "PAMIĘTAJCIE O OGRODACH" ZORGANIZOWANY PRZEZ BWA KROSNO

W konkursie została nagrodzona praca Szymona Żuczka z klasy I b.
Wyróżniono pracę Krystiana Kurzeja z I b. Gratulujemy!


WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ EKOLOGICZNY ŚWIAT. OD ZIARENKA DO BOCHENKA"

Laureatką  konkursu została Emilia Świder uczennica klasy II b.
Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się podczas Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych Ekogala 2015.
Gratulujemy!

Więcej…
 
Wydarzenia 2014/15 PDF Drukuj Email

Co wiemy o krajach anglojęzycznych?
Uczniowie naszej szkoły wykazują się wysokim poziomem wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa. Okazją do sprawdzenia tych wiadomości był przygotowany i zorganizowany przez p. Monikę Surowiec-Kozłowską II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "Land&Language" dla klas piątych, który przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy z nich odbył się 20.03.2015r. w pięciu zgłoszonych szkołach: SP10, SP19, SP22, SP24, SP28 i wzięło w nim udział ogółem 44 uczniów klas piątych. Do drugiego etapu, który miał miejsce w naszej placówce 21.04.2015r. zakwalifikowało się 25 osób z najlepszymi wynikami. Podczas eliminacji, uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące geografii, kultury, historii i tradycji krajów anglojęzycznych, a także dobrze znać mapę Zjednoczonego Królestwa.

I Międzyświetlicowy Konkurs "Scrabble" w naszej szkole
Nasi wychowankowie wraz z uczniami SP nr 2 w Rzeszowie wzięli udział po raz pierwszy w konkursie "Scrabble" zorganizowanym przez nauczycieli naszej świetlicy szkolnej. Scrabble to coraz bardziej popularna gra planszowa wśród uczniów świetlicy i nie tylko. Kształtuje logiczne myślenie, spostrzegawczość, kreatywność, a przede wszystkim wzbogaca zasób słownictwa. Na drodze eliminacji, które trwały blisko trzy godziny, zwycięzcami zostali następujący uczniowie:
I miejsce: Julia Kot (SP10 kl. Vb),
II miejsce: Malwina Rusinek (SP10 kl. IVc),
III miejsce: Marika Poniewierska (SP10 kl. IVc),
IV miejsce: Katarzyna Chlebowicz (SP10 kl. IIId).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dla laureatów Rada Rodziców SP10 ufundowała atrakcyjne nagrody w postaci ciekawych gier planszowych i słodyczy.
Za organizację konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele świetlicy: M. Kaniewska-Kędra (koordynator),
K. Buczek, R. Kuś-Kołodziej, M. Pelc, M. Poźniak, E. Wiercioch. 

 
Więcej zdjęć...

Szkiełkiem i okiem małego naukowca, czyli obserwujemy świat w skali mikro!
Na początku roku szkolnego nasza szkoła zakupiła Mikroskop Delta Optical Genetic Pro Bino USB. Mamy się czym chwalić, bowiem mikroskop ten posiada funkcję robienia zdjęć, nagrywania filmów obserwowanych preparatów mikroskopowych i co najważniejsze, może zostać  podłączony do ekranu monitora komputerowego. Dzięki tak wysokiej jakości sprzętowi mikroskopowemu nasi uczniowie mogą nie tylko samodzielnie wykonywać preparaty mikroskopowe, ale również obserwować swoje dzieła na forum całej klasy. Podczas jednych z zajęć Klubu Małego Naukowca uczestnicy poznali zasady dobrej praktyki mikroskopowania, czyli działania i obsługi mikroskopu świetlnego. Sporządzone własnoręcznie preparaty mikroskopowe tkanek roślinnych i zwierzęcych posłużyły im za interesujące materiały obserwacyjne. Uczniowie są zachwyceni, że mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a co najważniejsze łączyć naukę z przyjemnością!


Warsztaty ekologiczne w SP10 - "Poznajemy parki narodowe"
Kolejny raz uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez stowarzyszenie Ekoskop. Podczas zajęć prowadzonych przez p. Mirosława Ruszałę młodzi miłośnicy przyrody z kl. 5c i 5d poznali historię i tajemnice Parków Narodowych w Polsce. Dużym zainteresowaniem okazała się gra edukacyjna związana z tematyką parków. Podzieleni na grupy uczniowie analizowali listę zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Dowiedzieli się, jak ważna jest ochrona bioróżnorodności oraz świadomość, że pozostały już tylko niewielkie obszary Ziemi nietknięte ludzką ręką.


"Rzeszowska Amazonia" - niezapomniana przygoda uczniów SP10
W związku z realizacją cyklu warsztatów uczniowie klasy 5c i 5d pod opieką nauczycieli wybrali się na zajęcia edukacji ekologicznej. Tym razem miały one formę edukacyjnego rejsu katamaranem po akwenie rzeszowskiego zalewu na rzece Wisłok. Celem projektu było poszerzenie wiedzy uczestników nt. lokalnej bioróżnorodności w okolicach zalewu rzeszowskiego i Rezerwatu Przyrody "Lisia Góra". Zajęcia prowadzone przez trenerów: p. Katarzynę Ruszałę i p. Macieja Kunysza miały charakter przyrodniczej obserwacji z wykorzystaniem lornetek i mikroskopów stereoskopowych. Ponadto, uczestnicy zostali przeszkoleni w zakresie zachowania bezpieczeństwa: wszyscy zostali zaopatrzeni w kamizelki ratunkowe oraz lornetki. Podczas rejsu uczniowie z zapałem słuchali opowiadań o przyrodniczej i ekosystemowej roli terenów podmokłych, potrzebie ochrony bioróżnorodności ekosystemu Wisłoka i jego rozlewisk, historii rzeszowskiego zalewu oraz charakterystycznych gatunkach organizmów żywych występujących w jego okolicy. Katamaran nie był jedyną atrakcją tego dnia, bowiem piątoklasistów czekał jeszcze spacer ścieżką edukacyjną na "Lisiej Górze". Uczniowie mieli okazję podziwiać stare drzewostany dębów rosnące w rezerwacie, a także zaobserwować negatywne skutki ingerencji człowieka np. podpalone i ścięte drzewa. Taki widok skłaniał do refleksji: dlaczego człowiek niszczy najpiękniejsze dary, które otrzymuje od natury?

Dzień Ziemi
22 kwietnia to dla wszystkich bardzo ważny dzień. Dlaczego? Ponieważ swoje święto obchodzi Ziemia. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie wykonali gazetkę szkolną związaną z ochroną Ziemi. Aby pokazać, jak ważny był to dzień, klasy 5b i 5c przygotowały inscenizację. Jej celem było uświadomienie społeczności szkolnej, że Ziemia coraz bardziej zaczyna przypominać wielkie wysypisko śmieci i odpadów. Ludzie za bardzo ingerują w naturę, próbują ją zmieniać, a natura sama się nie obroni. Musimy jej pomóc. Zastanawiacie się jak? Może poniższe słowa pomogą Wam w podjęciu decyzji.
"Ekologia i ochrona środowiska  to (...) nie tylko wielki przemysł, kopalnie i huty. To także Twoje i moje codzienne gesty, to Twoja i moja kuchnia, łazienka, garaż, ogród. To wybór przez Ciebie i przeze mnie środków komunikacji,sposobu spędzania wolnego czasu i taka ochrona środowiskazaczyna się najbliżej: w tym pokoju, mieszkaniu, domu." (Eryk Mistewicz)
Zapraszamy do galerii...
Międzyszkolny Przegląd Jasełek

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich (Jasło- staropolski żłób). Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu. Są przedstawieniem wciąż mocno związanym z polską tradycją. Już od wielu lat jest ona pielęgnowana przez środowiska szkolne Rzeszowa i okolic.

Szkoła Podstawowa Nr 10 jest organizatorem Międzyszkolnego Przeglądu Jasełek. 27 lutego 2015 roku w teatrze Maska odbył się występ finalistów XXII  Międzyszkolnego Przeglądu Jasełek. Miejsce jest tu nie bez znaczenia i świadczy  o randze wydarzenia.    Zdobywcą pierwszego miejsca została Szkoła Podstawowa nr 8 za spektakl "Dary dla  Dzieciątka". Drugie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 16 za spektakl "Z pokłonem u żłóbka". Trzecie zdobył zespół  ze Szkoły Podstawowej w Malawie przedstawieniem pt. "Nie było miejsca dla Ciebie". Wyróżnienie zdobyła Szkoła Podstawowa nr 22 w Rzeszowie, która przygotowała widowisko "Pewnego razu w Betlejem".

Pamiątkowe puchary i dyplomy dla nagrodzonych finalistów zorganizował dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Rzeszowie Artur de Sternberg Stojałowski. Tegoroczny finał uświetniło przybycie Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Jana Wątroby, który pogratulował młodym aktorom sukcesu i wręczył im nagrody. Podziękował organizatorom za pracę przy organizowaniu corocznych występów. Podkreślił wagę kultywowania tradycji wśród młodego pokolenia.

Rolą imprezy jest podtrzymywanie tradycji i zwyczajów Bożego Narodzenia  i rozbudzenie zainteresowań twórczością religijną oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym środowisk lokalnych.  Zarówno widowni, jak i młodym aktorom sprawia wielką radość wspólne kolędowanie. Wszyscy zaś możemy się cieszyć z wpływu tradycji na dojrzewanie poczucia wspólnoty i tożsamości narodowej, w czym swój udział ma nasza szkoła. Dzięki takim wydarzeniom młode pokolenie pozostaje wrażliwe na kultywowanie polskich tradycji. 

Więcej…
 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

Piknik "Latająca szkoła" w SP10, zobacz szczegółyDrogi szóstoklasisto. W tym roku szkolnym czeka Cię pierwszy w Twoim życiu ważny egzamin: "sprawdzian szóstoklasisty". Kliknij, aby dobrze się przygotować do tego wydarzenia. 

Więcej…
 
Na skróty PDF Drukuj Email

  Rekrutacja do szkoły

 

 

 

  Przedszkole

alt

Differences bring Us together

Dokumenty do pobrania

Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt

  Biuletyn Informacji Publicznej