X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Piątek, 12 Lut 2016
Znajdujesz sie w:     Home
Nasi uczniowie nie nudzą się PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia 2015/16 Drukuj Email

Jak wysłać ukrytą wiadomość? Czy każdy człowiek ma swojego super bohatera? Czy można chodzić po wodzie? Czy geny są jadalne?
Na te i wiele innych pytań starają się odpowiadać uczniowie należący do Klubu Małego Naukowca. Podczas zajęć uczniowie stają się młodymi naukowcami, którzy przeprowadzając doświadczenia z dziedziny biologii, chemii i fizyki starają się jak najlepiej poznać otaczający świat oraz zrozumieć szereg mechanizmów zachodzących w przyrodzie. Aby przekonać się jak uczniowie pracują i w jaki sposób odkrywają tajemnice przyrody zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 


Laboratorium bioróżnorodności- warsztaty ekologiczne w SP10  w ramach projektu: "Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia"

26 listopada w naszej szkole uczniowie z kl. 6c i 6d mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez stowarzyszenie EKOSKOP. Podczas zajęć prowadzonych przez liderów ekologii uczniowie poznali budowę i znaczenie pierścienic a szczególnie jednego z przedstawicieli tej grupy - dżdżownicy. Każdy miał do dyspozycji mikroskop stereoskopowy, dzięki któremu mógł dokładnie obserwować elementy budowy anatomicznej owadów. Uczniowie otrzymali różne gatunki owadów, które następnie na podstawie obserwacji i atlasów mieli za zadanie zidentyfikować oraz oznaczyć.
Zajęcia były bardzo atrakcyjne, a zadanie z pozoru łatwe okazało się nie lada wyzwaniem. Na dwie godziny uczniowie musieli stać się entomologami, aby sobie z nim poradzić.

 Stypendiada Wczesnoszkolna dla klas 2 i 3 to Ogólnopolski Projekt  Stypendialny, w którym wzięło udział  135 uczniów  naszej szkoły.  Dzieci  podjęły  zmagania w  następujących konkursach:

1. Czytelniczy "Abecadło" -  tematem przewodnim był "Wesoły świat wierszy". Dzieci wykazały się znajomością utworów literackich wybranych ze zbioru wierszy pt."Brzechwa dzieciom".
2. Ortograficzny "Ortografek" -  sprawdzał znajomość reguł ortograficznych.
3. Matematyczny "Plusik" -  uczestnicy zmagali się z technikami rachunkowymi w zakresie 100, rozwiązywaniem łamigłówek  i problemów matematycznych.
4. Plastyczny "Plastuś"-  mali adepci sztuki mieli za zadanie wykonać  techniką dowolną, na płaskim podłożu o dowolnym kształcie i formacie  pracę plastyczną na temat:
zawieszka do kluczy, świąteczna pocztówka, moje wymarzone akwarium, parasol na słońce lub deszcz. 
Uczniowie do konkursów przygotowywali się pod opieką swoich wychowawców T. Szyszki, A. Hałdys, U. Wojnar, J. Materny, M. Wyspiańskiej, A. Wojtyny, M. Pękali, M. Stolarskiej.  Szkolnym koordynatorem konkursu jest A. Gruba.

 


Koduj z Klasą

altCelem akcji jest popularyzacja programowania wśród uczniów i nauczycieli z całej Polski.  Nauka programowania uczy stosowania algorytmów, logicznego myślenia oraz samodzielnego rozwiązywania problemów informatycznych. W ramach tej akcji w szkole odbywają się zajęcia dla uczniów klas V i VI w przyjaznym dla dzieci środowisku Scratch.

Więcej na temat akcji Koduj z Klasą

 


Nasz partnerski projekt "Differences bring Us together" został zakończony, ale wciąż utrzymujemy kontakt z naszymi przyjaciółmi. W poniedziałek 14.12 klasa 6a uczestniczyła w wideokonferencji z projektowymi parterami z Chorwacji. Rozmowa odbyła się w języku angielskim i zakończyła się wspólnym śpiewaniem oraz złożeniem sobie życzeń świątecznych i noworocznych.

Zobacz informację na ten temat na stronie chorwackiej

Więcej…
 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

XXIII Międzyszkolny Przegląd Jasełek

Regulamin
Zgłoszenie


 

alt

 "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.


Choć większym ryzykiem rodzić się, niż umierać

Kochamy wciąż za mało i stale za późno."

Ks. J. Twardowski

 

 

 

Z wielkim bólem i poczuciem wielkiej straty zawiadamiamy, że odeszła nasza koleżanka Agnieszka Barć. Pedagog niezwykle zaangażowany i oddany swojej pracy. Nauczyciel o niespożytej energii i pasji. Z sercem i uśmiechem pracowała z dziećmi.

Będzie jej nam bardzo brakowało.alt

Łączymy się w bólu z Rodziną, pogrzeb odbędzie się w środę 9.12.2015r. o 12.30
na cmentarzu Wilkowyja.

 

 


 

Harmonogram zebrań i konsultacji z rodzicami w roku szkolnym oraz dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015/2016


Drogi szóstoklasisto. W tym roku szkolnym czeka Cię pierwszy w Twoim życiu ważny egzamin: "sprawdzian szóstoklasisty". Kliknij, aby dobrze się przygotować do tego wydarzenia. 

Więcej…
 
Na skróty PDF Drukuj Email

Dokumenty do pobrania

alt

Differences bring Us together

Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt

  Biuletyn Informacji Publicznej