X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Poniedziałek, 30 Maj 2016
Znajdujesz sie w:     Home
Nasi uczniowie nie nudzą się PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia 2015/16 Drukuj Email

Rozwaga w życiu pomagato nazwa konkursu wiedzy profilaktycznej przeprowadzonego w dniu 19.05.2016r przeprowadzonego w naszej szkole przy użyciu szkolnej platformy e-learning. 

Pytania opracowała pedagog szkolna Pani Magdalena Pączek. Quiz  zawierał opisy sytuacji życiowych, które wymagają  właściwych decyzji pozwalających  uchronić siebie oraz swoich bliskich przed negatywnymi skutkami niewłaściwego zachowania.Ponadto pytania sprawdzały wiedzę uczniów dotyczącą zjawiska przemocy i agresji jak również uzależnienia.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 10. Średni wynik z przeprowadzonego quizu konkursowego to ok. 41 punktów na 53 możliwych do zdobycia.Najwyższy wynik, 51 punktów, uzyskała uczennica klasy 6a Gabriela Sołtysiak kolejny wynik 48,25 uzyskał uczeń klasy 6c Przemysław Lib trzeci w kolejności wynik uzyskała Nikola Górecka z klasy 6a. Tytuł Najrozważniejszczego Ucznia w Szkole otrzymuje GABRIELA SOŁTYSIAK - uczennica klasy 6a. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się w dniu 24.06.2016r. podczas zakończenia Roku Szkolnego 2015/2016.  

 


Hałas

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Stop dla hałasu - usłysz swoje myśli". Wybór projektu był uzasadniony tym, że hałas towarzyszy społeczności szkolnej cały czas, zwłaszcza w czasie przerw. Mając na uwadze szkodliwy wpływ hałasu na zdrowie dzieci i wszystkich pracowników szkoły postanowiono podjąć działania profilaktyczne.

Więcej informacji, zobacz zdjęcia z realizacji projektu w szkole


Wiwat 3 Maj!

Takie hasło przewodniczyło w naszej szkole podczas uroczystej akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas: IVd, Vc i VIc przygotowali występ, podczas którego recytowano patriotyczne wiersze, przypomniano o ważnych wydarzeniach z historii Polski, jakimi były między innymi rozbiory oraz uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Szkolny chór odśpiewał pieśni tematycznie związane z Polską i obchodzonym świętem, które podkreśliły charakter akademii.

Za przygotowanie występu odpowiedzialna była p. Katarzyna Buczek. Oprawę muzyczną akademii zorganizował p. Jacek Laska. Natomiast wykonaniem dekoracji zajęła się p. Barbara Kochan.
 

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć!


Programowanie jest fajne 

Nasi młodzi programiści z klasy piątej zajęli czołowe miejsca w Międzyszkolnym Konkursie dotyczącym programowania w środowisku Scratch. Michał Pitera (5c) zajął II, a  Krzysztof Bazan (5c) III miejsce. Gratulujemy naszym entuzjastom i życzymy dalszych sukcesów na niełatwej ale dającej wiele satysfakcji drodze. Na zdjęciach mistrzowie programowania "w akcji":-).


Jak wysłać ukrytą wiadomość? Czy każdy człowiek ma swojego super bohatera? Czy można chodzić po wodzie? Czy geny są jadalne?

Na te i wiele innych pytań starają się odpowiadać uczniowie należący do Klubu Małego Naukowca. Podczas zajęć uczniowie stają się młodymi naukowcami, którzy przeprowadzając doświadczenia z dziedziny biologii, chemii i fizyki starają się jak najlepiej poznać otaczający świat oraz zrozumieć szereg mechanizmów zachodzących w przyrodzie. Aby przekonać się jak uczniowie pracują i w jaki sposób odkrywają tajemnice przyrody zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 


Laboratorium bioróżnorodności- warsztaty ekologiczne w SP10  w ramach projektu: "Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia"

26 listopada w naszej szkole uczniowie z kl. 6c i 6d mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez stowarzyszenie EKOSKOP.

Więcej…
 
Rekrutacja 2016 PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz wyniki miejskich szkół podstawowych ze sprawdzianu szóstoklasistów w 2014, nasza szkoła zajęła drugie miejsce

Szczegółowe statystyki dotyczące egzaminu po klasie 6 w roku szkolnym 2013/2014 

 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

 

Bezpieczne wakacje

 


Rzeszowski budżet obywatelski - zobacz szczegoły 

15 lat temu... wizyta w Watykanie 


1050 lecie chrztu Polski 


III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych 

 


Harmonogram zebrań i konsultacji z rodzicami w roku szkolnym oraz dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015/2016


Drogi szóstoklasisto. W tym roku szkolnym czeka Cię pierwszy w Twoim życiu ważny egzamin: "sprawdzian szóstoklasisty". Kliknij, aby dobrze się przygotować do tego wydarzenia. 

Więcej…
 
Na skróty PDF Drukuj Email

Dokumenty do pobrania

alt

Differences bring Us together

Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt

  Biuletyn Informacji Publicznej