X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Wtorek, 17 Sty 2017
Znajdujesz sie w:     Home
Nasi uczniowie nie nudzą się PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia z roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email

Przedstawienie jasełkowe

Jasełka to nieodłączny element świąteczny w naszej szkole. Tym razem nasza społeczność szkolna, a także niektórzy rodzice i dziadkowie obejrzeli niezwykłą sztukę pt. "Wielkie rzeczy uczynił mi...". Uczestnicy Szkolnego Kółka Biblijno-Liturgicznego oraz wybrani uczniowie klas: I c, III a, V b i VI c wcielili się w role Świętej Rodziny, pastuszków, owiec, aniołów, trzech króli, kapłanów, a także myszek i kota... Dzięki nim, mogliśmy przenieść się do Betlejem 2000 lat temu i przeżyć te  wspaniałe chwile jeszcze raz.
Więcej zdjęć.
 


Szkolny konkurs Adventskalender rozstrzygnięty!

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w szkolnym konkursie na najlepszy "Kalendarz adwentowy". Pierwszego grudnia 2016r. komisja konkursowa, w której skład weszli przedstawiciele grona pedagogicznego, uczniów, oraz studenci Filologii Germańskiej UR zdecydowała, iż przyzna nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: "Kalendarz wiszący" i "Kalendarz stojący". Członkowie komisji zgodnie przyznali, iż mieli bardzo twardy orzech do zgryzienia, ponieważ prawie wszystkie prace dostarczone na konkurs były przepiękne, jedyne w swoim rodzaju i bardzo pomysłowe.
Wystawę prac  zorganizowaną na korytarzu szkolnym na drugim piętrze w okolicy sali 37 i 40 oraz w holu przy wejściu  głównym  można podziwiać do przerwy świątecznej. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowali: Rada Rodziców SP10, Hurtownia Resgraph Reszów (www.resgraph.pl/), op. I. Pieprzna oraz wydawnictwo PWN.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdeczne gratulujemy. Organizatorem konkursu była Pani A. Bazan.
 
Autumn... the most attractive season in our school

alt
Jesień 2016 przechodzi do historii, ale na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 2b. Uczestnicząc w projekcie "Jesień... najatrakcyjniejsza pora roku w naszej szkole", wspólnie z kolegami ze Słowacji, Włoch, Rumunii, Litwy i Turcji odkrywali  uroki jesieni.
Realizacja zadań projektu zawierała wzajemne poznanie się, obserwację zmian zachodzących w przyrodzie, różnorodne wykorzystywanie darów jesieni i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami z klasami z krajów partnerskich. Istotnymi elementami projektu było utrwalanie słownictwa w języku angielskim związanego z tematyką tej pory roku, a także wykorzystanie wybranych narzędzi TIK. Efekty prac nad projektem są bardzo bogate, ale najważniejsza była radość ze współpracy ze szkołami w innych krajach, entuzjazm, zaangażowanie uczniów  i  poznanie jesiennej przyrody w różnych częściach Europy. Klasa nawiązała szczególną nić  przyjaźni z dziećmi ze Słowacji. 
 

Postcards...let's travel around Europe and make new friends!
 
Każdy z nas lubi podróżować.  Uczniowie uczestniczący w tym szkolnym projekcie nie muszą kupować drogich biletów, zamawiać hoteli czy oczekiwać na samolot! Poznają nowych przyjaciół z Portugalii, Hiszpanii i Włoch wysyłając oraz otrzymując pocztówki. Jak wiadomo "Travel broadens the mind", czyli "Podróże kształcą". Uczestnicy projektu wymieniają się informacjami na temat swojej szkoły, miasta, kraju, w którym żyją. Poznają tradycje, zwyczaje oraz kulturę rówieśników z krajów partnerskich. Dla uczniów naszej szkoły jest to duże wyzwanie. Polska jest bardzo odległym krajem od trzech pozostałych, zupełnie różnym pod względem klimatycznym. Jednakże wszyscy świetnie się rozumieją, wspólnie wykonują powierzone im zadania. Zdobywają także większe umiejętności w posługiwaniu się językiem  angielskim oraz w wykorzystaniu nowoczesnych technik informatycznych.
 
 

Let's use English

altJak wszyscy wiedzą, język angielski jest obecnie najpopularniejszym językiem obcym. Czy ktoś chce, czy nie, znajomość tego języka jest we współczesnym świecie niezbędna.

Opanowanie języka obcego to nie tylko uczenie się na pamięć nowych słów i powtarzanie zasad gramatyki.  Nasi uczniowie, uczestnicząc w projekcie "Let's use English", wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności w praktyczny sposób. Wykonując prace projektowe z wykorzystaniem narzędzi informatycznych, łączą wiedzę i umiejętności zdobyte na lekcjach informatyki oraz języka angielskiego.  Przełamują strach i nieśmiałość nawiązując kontakty z rówieśnikami, a także doskonalą umiejętności pracy grupowej. W trakcie realizacji przedsięwzięcia, zaplanowane są różnorakie aktywności wykorzystujące narzędzia komputerowe. Projekt realizujemy we współpracy ze szkołą w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.  

 

Święty Mikołaj!

W dniu 6 grudnia 2016r. przybył do nas Święty Mikołaj. W godzinach 8.00-14.00 odwiedził wszystkie klasy przebywające w tym czasie w szkole. Kilka chwil Mikołaj spędził również w przedszkolu. Dzieci pięknie witały dostojnego gościa, śpiewały piosenki, mówiły wierszyki oraz skandowały na jego powitanie. Mikołaj i jego pomocnicy spędzili w klasach krótką chwilę, częstując uczniów słodkimi mandarynkami i pozując do wspólnych zdjęć. W trakcie wizyt w poszczególnych salach, przeprowadzono także konkurs "Najlepsze klasowe przebranie mikołajowe". Wyniki zostaną wkrótce ogłoszone!

Kliknij, żeby obejrzeć więcej zdjęć.


Więcej…
 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email  
Na skróty PDF Drukuj Email


Dokumenty do pobrania

 Projekty europejskie 


Differences bring Us together

E-learning szkoła nowych możliwości 


Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt 
 Biuletyn Informacji Publicznej