X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Piątek, 09 Gru 2016
Znajdujesz sie w:     Home
Nasi uczniowie nie nudzą się PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia z roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email

Święty Mikołaj!
W dniu 6 grudnia 2016r. przybył do nas Święty Mikołaj. W godzinach 8.00-14.00 odwiedził wszystkie klasy przebywające w tym czasie w szkole. Kilka chwil Mikołaj spędził również w przedszkolu. Dzieci pięknie witały dostojnego gościa, śpiewały piosenki, mówiły wierszyki oraz skandowały na jego powitanie. Mikołaj i jego pomocnicy spędzili w klasach krótką chwilę, częstując uczniów słodkimi mandarynkami i pozując do wspólnych zdjęć. W trakcie wizyt w poszczególnych salach, przeprowadzono także konkurs "Najlepsze klasowe przebranie mikołajowe". Wyniki zostaną wkrótce ogłoszone!
Kliknij, żeby obejrzeć więcej zdjęć.
 


Baśniowa Kapela
23 listopada br. gościliśmy aktorów Baśniowej Kapeli, którzy zaprezentowali uczniom wspaniałe przedstawienie  pt. "Na Rusinowej Polanie". 
 


"Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczą w bieżącym roku szkolnym w Ogólnopolskim Edukacyjnym Programie "Akademia Bezpiecznego Puchatka". W czasie realizacji programu poruszane są tematy z zakresu:
- Bezpieczeństwo w domu;
- Bezpieczeństwo w drodze do szkoły;
- Bezpieczeństwo w szkole;
- Bezpieczeństwo w Internecie.
Uczniowie poszerzają swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa wypełniając ciekawe karty pracy, układając puzzle, tworząc plakaty, rozwiązując zagadki, biorąc udział w zabawach ruchowych, dramowych i dydaktycznych. Dzieci otrzymały do wypełnienia książeczki, a rodzice broszury informacyjne. Korzystając ze strony internetowej 
https://akademiapuchatka.pl/pl zarówno uczniowie, jak i rodzice, mogą pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa. Realizacja programu wspomaga kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczy adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w tym programie jest swoistym treningiem koncentracji: wymaga od uczniów aktywności,  zaangażowania, kreatywności i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Podsumowaniem uczestnictwa w programie będzie udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. Honorowy patronat nad programem sprawują: Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Szkolnym koordynatorem programu jest p. Agata Gruba.
Zobacz więcej zdjęć.
 


Wycieczka do Politechniki Rzeszowskiej
W październiku uczniowie klasy II e wraz z panią wychowawczynią Marzeną Stolarską oraz z panią pedagog Magdaleną Pączek, wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Politechniki Rzeszowskiej. Uczniowie zwiedzali sale wykładowe i laboratoria, gdzie brali udział w doświadczeniach. Ponadto, mogli także wypożyczać i oddawać książki w nowoczesnej bibliotece. Obejrzeli również wspaniały pokaz robotów. 
 

"Czytanie łączy pokolenia"
"Czytanie łączy pokolenia"  to  program edukacji czytelniczej, autorstwa p. Agaty Gruby,  skierowany do uczniów kl. I b naszej  szkoły oraz ich najbliższych - rodziców, dziadków. Głównym jego celem jest podniesienie świadomości czytelniczej dzieci  poprzez integrację międzypokoleniową  oraz przygotowanie ich do świadomego kontaktu z książką. Kompleksowa realizacja programu zamyka się w trzyletnim cyklu (obejmuje okres 2016-2019) i koreluje z  wyznaczonymi priorytetami polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017.  
Podejmowane w ramach projektu działania stanowią element procesu dydaktyczno-wychowawczego. Mają za zadanie stworzyć szanse na przełamanie niechęci do czytania, ukształtować nowy sposób spędzania wolnego czasu przez dzieci i ich rodziny. Nadanie książce odpowiedniego znaczenia w ich systemie wartości ma szanse powodzenia tylko przy pozyskaniu rodziców oraz dziadków, jako aktywnych sprzymierzeńców całego przedsięwzięcia. Wspólne czytanie, dzielenie się wrażeniami z przeczytanych lektur, z pewnością wytworzy przyjazną atmosferę, wzmocni więzi rodzinne, wzajemne relacje i autorytet opiekunów. Inaugurujące program spotkanie odbyło się 26 października 2016 r. Zaproszeni goście, p. Irena Pietrucha - babcia Tymona oraz p. Bolesław Homicki - dziadziu Kamili, przeczytali uczniom wybrane przygody ludzika z plasteliny  ulepionego przez pierwszoklasistkę Tosię ("Plastusiowy pamiętnik" M. Kownackiej). Czytanie urozmaiciły zagadki tematyczne, zabawy przy muzyce, grupowe układanie puzzli oraz słodki poczęstunek. 
Zobacz więcej zdjęć.
 

Nauka języka migowego
W październiku uczniowie klasy IIe wzięli udział w spotkaniu z nauczycielką i tłumaczką języka migowego. Dzieci uczyły się alfabetu języka migowego oraz słów, takich jak: "proszę", "dziękuję", "przepraszam". Po zajęciach uczniowie umieli także przywitać się i pożegnać  za pomocą "migania". 
Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia!
 
Pasowanie na ucznia klasy I
26  października 2016 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia szkoły podstawowej.  Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klasy Ia i Ib - p. Małgorzata Pękala oraz p. Agata Gruba. Uczniowie zaprezentowali się podczas okolicznościowego występu, będącym jednocześnie sprawdzianem posiadanych przez nich umiejętności i wiadomości.  Przewodnikami po krainie wiedzy były starsze koleżanki - uczennice  klas czwartych.  Aktu pasowania dokonała p. Bożena Kędzierska - dyrektor szkoły. 
 
Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.


Niecodzienny przybysz -  Mr. John Carlson II

27 października  do naszej szkoły zawitał gość specjalny - John Carlson II pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Został on uroczyście przywitany przez uczniów klasy VI B przygotowanych przez p. Ewę Michałek, opiekunkę Samorządu Szkolnego. John jest wykładowcą na Uniwersytecie Rzeszowskim i na zaproszenie szkoły, reprezentowanej przez p. Alberta Murjasa, przeprowadził zajęcia z klasą VI C. W trakcie lekcji uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną dotyczącą Stanów Zjednoczonych oraz skorzystali z możliwości zadawania własnych pytań. Była to świetna okazja do poćwiczenia języka angielskiego w mowie i rozumieniu. Nad miłą i przyjazną atmosferą czuwały panie: Monika Surowiec - Kozłowska oraz Urszula Dworzańska.

Panu Johnowi bardzo podobała się nasza szkoła i wyraził chęci ponownego do niej przybycia. Serdecznie zapraszamy! Smile


CodeWeek

Uczniowie z klasy szóstej biorą udział w Europejskim Tygodniu Kodowania 'CodeWeek'. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Projekt jest oddolną inicjatywą wspieraną przez wolontariuszy oraz Komisję Europejską. 

Więcej o programie.


Europejski Dzień Języków Obcych


26 września nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Języków Obcych. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Ewy Michałek, z pomocą p. Urszuli Dworzańskiej, zorganizował kilka dni wcześniej akcję losowania państw przez każdą klasę. Uczniowie i nauczyciele ubrali się w barwy flagi danego państwa. Dzieci przystroiły sale lekcyjne flagami państw i ozdobami w odpowiednich kolorach. Oprócz tego, studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego po kierunkiem p. Anny Bazan wprowadzali uczniów w tajniki języka japońskiego i niemieckiego! Nauczycieli ze Szkoły Językowej British School przeprowadzili lekcje pokazową dla kl. IIIa. Dodatkowo, 3 października uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych przez Europe Direct na temat różnorodności użycia języków na całym świecie. W rozwiązywaniu ciekawego quizu uczestniczyli uczniowie klas: IIa i IIIb. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia!

Programiści z dziesiątki na start

 

"International Scratch Challenge" to nazwa projektu eTwinning w którym uczestniczą uczniowie klas szóstych naszej szkoły. Nasi młodzi programiści wraz ze swoimi rówieśnikami z Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Cypru i Turcji wykonują zadania  związane z programowaniem w środowisku Scratch. W ramach projektu przewidziane są projekty realizowane w szkole jaki i prace nad jednym zadaniem we współpracy z rówieśnikami z innych krajów. Komunikacja, współpraca oraz prezentacja wyników odbywa się na specjalnej  platformie internetowej. Językiem roboczym projektu jest język angielski. Zobacz film dotyczący eTwinning.


Nowy rok szkolny!  
1 września rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2016/2017. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wytrwałości w osiąganiu sukcesów w nauce, zapału do pracy oraz wiary we własne siły!


Program Rozwoju Czytelnictwa 

W 2016 roku nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Program jest odpowiedzią na niski poziom czytelnictwa w kraju, co potwierdzają liczne badania. Jego realizacja ułatwi czytelnikom dostęp do książek, a dzięki wzbogaceniu i urozmaiceniu księgozbioru naszej biblioteki, umożliwi wzrost czytelnictwa wśród uczniów. Za uzyskane pieniądze zakupiono do biblioteki szkolnej wiele tytułów książek, zasugerowanych przez uczniów oraz Radę Rodziców. Zapraszamy czytelników do zapoznania się z listą książek i gorąco zachęcamy do czytania.

Więcej o działaniach biblioteki

 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email  • Informujemy, że najbliższe konsultacje z rodzicami odbędą się 12.12.2016 o godz.17.00
  • Międzyszkolny Przegląd Jasełek 2017.  Regulamin, zgłoszenie
  • Pasja, która łączy pokolenia - Szkolne Koło Filatelistów. Zobacz szczegóły

  
Na skróty PDF Drukuj Email


Dokumenty do pobrania

 Projekty europejskie 


Differences bring Us together

E-learning szkoła nowych możliwości 


Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt 
 Biuletyn Informacji Publicznej