X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Kwi 2017
Znajdujesz sie w:     Home
Szkoła w obrazkach PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia z roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email

 


Czytanie Biblii w różnych językach
Dzień 30 marca 2017r. był szczególnym w naszej szkole. Po raz pierwszy obchodziliśmy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i czytaliśmy je w różnych językach. Na początku wybrani uczniowie podali kilka ciekawostek o Biblii, a w podniosły nastrój wprowadziło nas krótkie słuchowisko o Zmartwychwstaniu. Za pośrednictwem szkolnego radiowęzła mogliśmy posłuchać fragmentów Biblii w języku łacińskim, niemieckim, angielskim, a także rosyjskim. Ponadto, dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie w symbolice biblijnej i tradycji chrześcijańskiej ma owca, koń, lew, lis, niedźwiedź czy orzeł. Uczniowie klasy IVa zaangażowali się również w trakcie lekcji j. angielskiego przez czytanie przypowieści biblijnych w tym języku. Najmłodsi z klas II i III także włączyli się ochoczo w akcję czytając Biblię samodzielnie podczas lekcji i wykonując różne zadania związane z tą Księgą. Wydarzenie wpisało się w ramy naszego szkolnego projektu "Elita czyta" i było niezwykłą okazją do sprawdzenia umiejętności, jaką jest słuchanie tekstu w obcym języku.
Nadzór nad całością przedsięwzięcia sprawowała s. Marlena przy współudziale Samorządu Uczniowskiego.
Galeria zdjęć
 

Zuch
Nasi podopieczni często angażują się w rozmaite przedsięwzięcia rozwijające wyobraźnię i myślenie. Tym razem uczniowie klasy I c wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Zuch. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej oraz społeczno-przyrodniczej. 
 

Jem zdrowo!
Jak się odżywiać, aby być zdrowym? Na to pytanie, próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy Ib podczas spotkania z p. Zofią Bereś - higienistką szkolną. Pani higienistka wyjaśniała, dlaczego tak ważne w codziennej diecie jest pierwsze i drugie śniadanie. Następnie, wszyscy obejrzeli film z udziałem Pascala Brodnickiego pt. "Zachowaj równowagę". Podsumowaniem lekcji były ciekawe zgadywanki i rebusy tematycznie związane ze zdrowym odżywianiem. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach Programu Profilaktycznego Urzędu Miasta Rzeszowa pt. "Racjonalne odżywianie - Kapitał zdrowia na przyszłość".
 

Dzień małego odkrywcy
Czy wiesz, jak działa odrzutowiec? Albo jak stworzyć latający balon? Uczniowie klasy I b zabawili się w małych naukowców i te niezwykłe fizyczne zagadnienia nie są im już obce! Badając własności powietrza wykonali doświadczenia, dzięki którym poznali także elektrostatykę, czyli przyciąganie bez magnesu oraz sprawdzili, ile waży powietrze. W  trakcie zajęć, niczym prawdziwi naukowcy, uczniowie stawiali hipotezy i wyciągali wnioski z obserwowanych zjawisk.
Zajęcia prowadziła wychowawczyni klasy - p. Agata Gruba.

Galeria zdjęć
 

 


Karnawałowy Bal Przebierańców

Uczniowie klas I-III przenieśli się do krainy bajek i baśni? Wkroczyli w ten niezwykły świat fantazji za sprawą włożenia fantastycznych strojów podczas Karnawałowego Balu Przebierańców, który miał miejsce 9 lutego br. Przy dźwiękach najlepszych przebojów, które serwował profesjonalny wodzirej "DJ Kubuś", dzieci tańczyły oraz brały udział w licznych konkursach z nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Galeria zdjęć
 


Kubuś Puchatek

Wzruszające przygody Misia O Bardzo Małym Rozumku stały się tematem zabawnych rozmów naszych pierwszoklasistów. A to za sprawą spotkania czytelniczego w ramach programu "Czytanie łączy pokolenia", podczas którego uczniom klasy I b fragment książki o Kubusiu Puchatku czytała pani Mariola Grzyb - babcia Kai Tieleszewskiej. Zajęcia urozmaiciły zagadki tematyczne oraz konkurs plastyczny z nagrodami. Babcia z wnuczką spisały się na medal, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci.
Zobacz zdjęcia
 

Więcej…
 
Osiągnięcia klas IV-VI - 2016/2017 PDF Drukuj Email

Kolekcja Sztuki Dziecka - Katowice


Certyfikaty za prace plastyczne otrzymali: Daniel Buko i Adrianna Zygora

 

Kolekcja Sztuki Dziecka, tworzona jest w Pałacu Młodzieży w Katowicach od 2006 roku, została pomyślana jako unikalny zbiór prac plastycznych i form przestrzennych wykonanych przez dzieci w wieku 3-13 lat. W celu promocji i upowszechniania dziecięcej twórczości plastycznej w różnych środowiskach, oprócz dorocznych ekspozycji w galeriach katowickiego Pałacu Młodzieży, Kolekcję można oglądać w różnych instytucjach i zakładach pracy nie tylko na terenie województwa śląskiego.  Zbiory eksponowane są też poza granicami naszego kraju -  m.in. w Chinach, we Francji oraz w Japonii. Wyboru prac do Kolekcji dokonuje specjalnie do tego powołana Rada Artystyczna. W jej skład wchodzą m.in. : reżyser Lech Majewski, przedstawiciele Akademii Sztuk pięknych w Katowicach oraz śląscy artyści-pedagodzy. 

Nagroda Główna dla Michała Majerza w konkursie plastycznym!

 

Już po raz szósty Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowała konkurs dla szkół z Rzeszowa, Krosna, Łańcuta i Przemyśla pod hasłem "Dom moich marzeń". W konkursie brało udział 981 dzieci. Uczeń naszej szkoły - Michał Majerz za pracę "Niebieski dom" otrzymał Nagrodę Główną.

Nagrodzone i wyróżnione prace publikowane są w okolicznościowym kalendarzu.

 

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym!

 

Maciej Olech otrzymał wyróżnienie za pracę plastyczną w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.  

 

Gdzie się podziały tamte melodie

 

Dnia 29 marca 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Osmeckiego w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Muzyczny "Gdzie się podziały tamte melodie" pod patronatem Prezydenta Miasta oraz Rady Osiedla Baranówka. Celem konkursu była prezentacja zapomnianych melodii pięknych a rzadko dziś śpiewanych. Uroczystość rozpoczął pan Robert Walawender- koordynator konkursu, który przywitał wszystkich zaproszonych gości, przybliżył zebranym tematykę konkursu i przedstawił komisję konkursową. W skład komisji konkursowej weszli: Małgorzata Boć - uczestniczka programu 'Aplauz,Aplauz', Oliwia Skóra - uczestniczka programu 'Hit,Hit, Hurra!' oraz 'Szansa na sukces'

Mamy przyjemność ogłosić, że nasz zespół muzyczny uczennic klasy 2e zajął II miejsce w składzie: 

Emilia Rytel

Julia Fronc

Maja Chylińska

Nadia Dyląg

Aleksandra Gałusza

Jagoda Gardecka

Laureaci otrzymali dyplomy oraz piękne nagrody i upominki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

 WYNIKI V MIĘDZYSZKOLNEGO TURNIEJU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

31 marca  2017 r. w Szkole Podstawowej nr 28 im. ppłk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych ?English Voyage?. Naszą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna uczniów kl.6b w składzie Nikola Kubicz i Arkadiusz Babiarz, którzy zajęli  II miejsce Szkoła Podstawowa nr 10. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

MIEJSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS 6

 

28 lutego 2017 r. odbył się I etap Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych 'BIG BEN' - organizowany przez Gimnazjum nr 6 im.Kazimierza Wielkiego w Rzeszowie.

Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 72 punkty (72%).

 

Malwina Rusinek 87 pkt. i Paskal Murjas 81 pkt.

 


Gratulujemy!!

 

FINAŁ KONKURSU PRZYRODNICZEGO KLAS V

 

W środę, 15 marca 2017 roku, odbył się Finał Konkursu Przyrodniczego dla Klas V. Uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą geograficzną i biologiczną dotyczącą Polski. Rywalizowali ze sobą udzielając wielu odpowiedzi ustnych, pisemnych, rozwiązując krzyżówkę oraz wskazując bardziej oraz mniej znane miejsca na mapie ściennej Polski i tablicy interaktywnej. Różnicą pojedynczych punktów jury ostatecznie wyłoniło trójkę najlepszych znawców naszej rodzimej przyrody. A mianowicie:

 

I miejsce zajęła Marcelina Uściłowska z klasy Vb,


II miejsce - Adrianna Zygora z klasy Va,

III - Kacper Suski z klasy Vb


Gratulujemy

 

 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU - MEDITEST

 

Bardzo miło jest nam poinformować o wspaniałych wynikach, jakie osiągnęła nasza szkolna młodzież w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Na Temat Zdrowia i Jego Ochrony - MEDITEST. Konkurs odbył się w całej Polsce, w szkołach podstawowych i gimnazjach, w jednym terminie ? 17 listopada 2016 roku. Uczestniczyło w nim 21  uczniów z naszej szkoły, chcących sprawdzić się ze znajomości ciekawej , ale też i skomplikowanej budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu, z  dziedziny zdrowia i jego ochrony oraz postępowania w nagłych wypadkach czyli pierwszej pomocy. Dla wyrównania szans, konkursowiczów  podzielono na dwie kategorie wiekowe. Długo czekaliśmy na wyniki, aż w końcu, z wielką radością przyjęliśmy wiadomość  o bardzo wysokich miejscach zdobytych przez  naszych podopiecznych. Na szczególne wyróżnienie zasługują trzy uczennice:


Aleksandra Tomczyk z klasy IVc, która zajęła 6 miejsce,  


Julia Kaplita z klasy IVd zajęła 11 miejsce


Adrianna Zygora z klasy Va- 14 miejsce.


 


Osiągnięcia pozostałych uczestników: Aleksandra Polak  i Amelia Skuza - 22 miejsce (klasa IV), Kacper Suski -16 miejsce, Magdalena Zawadzka - 18 miejsce, Szymon Domarski, Jan Koziorowski, Marcelina Uściłowska- 19 miejsce, Wiktoria Śliwa - 20 miejsce, Krzysztof Bazan, Agnieszka Wiktor - 23 miejsce, Aleksandra Bęben - 24 miejsce, Zofia Noworol, Daniel Skrodziuk - 28 miejsce, Daniel Buko, Filip Głowa - 28 miejsce, Michał Mucha - 29 miejsce, Wojciech Bożymowski - 35 miejsce, Sebastian Pięta - 39 miejsce (Klasy V i VI).


 


Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! 

 

SPRAWOZDANIE Z MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU  "GO WEST"

 

2 marca 2017 r w Szkole Podstawowej Nr 10 w Rzeszowie odbył się Konkurs "Go west" organizowany przez SP nr 16 w Rzeszowie. W konkursie  udział wzięło 15 uczniów klas szóstych. Test składał się z 8 zadań. Go West odpowiada poziomowi A2 Common European Framework. Konkurs polega na samodzielnym rozwiązaniu testów leksykalno - gramatycznych w połączeniu ze sprawdzeniem umiejętności słuchania 

i komunikacji, o które to umiejętności konkurs zostanie poszerzony w etapie drugim i trzecim. 

Do II Etapu "Go West" przechodzą następujący uczniowie:

1.Malwina Rusinek 51pkt

2.Paskal Murjas 48 pkt

3.Emanuel Samocki 40 pkt                                                                                                

4.Daniel Buko 40 pkt              

5.Kalina Koziej 39 pkt

6.Krzysztof Bazan 37 pkt

7.Marta Masłowska 37 pkt


II ETAP MIĘDZYSZKOLNY ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 05.04.2017 O GODZINIE 15:00 w SP NR 16 w RZESZOWIE.

 

ELIMINACJE DO X MIĘDZYSZKOLNEGO TURNIEJU POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ  POD HONOROWYM PATRONATEM PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY


Dnia 20 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do X Międzyszkolnego  Turnieju Poezji Obcojęzycznej pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uczniowie z klas IV d i IV a recytowali wiersze w języku angielskim znanych poetów. Celem konkursu było propagowanie pięknej poezji, kształtowanie kultury żywego słowa, doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnianie kultury języków obcych oraz pobudzenie aktywności uczniów. Jury w składzie: p.Monika Surowiec-Kozłowska, p.Magdalena Szeliga oraz  p.E.Michałek wyłoniło zwyciężczynie: I Miejsce zajęła Amelia Skuza z kl IVd, II Miejsce zajęła Julia Kaplita z kl.IV d natomiast III miejsce ex aequo Karolina Król IV d i Jana Sikora IVa.

Ponadto Julia Kaplita z kl.IVd będzie reprezentowała naszą szkołę w X Międzyszkolnym Konkursie Poezji Obcojęzycznej, który odbędzie się 15.03. 2017r.w SP nr 17 w Rzeszowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 


Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Sing Your English Out

W czwartek, 2 lutego 2017r w Szkole Podstawowej  Nr 24 w Rzeszowie im. R. Aurigi odbył się Konkurs piosenki anglojęzycznej pt. Sing Your English Out

Więcej…
 
Rekrutacja 2017 PDF Drukuj Email

  


 alt

 alt

Zobacz wyniki miejskich szkół podstawowych ze sprawdzianu szóstoklasistów w 2014, nasza szkoła zajęła drugie miejsce

Szczegółowe statystyki dotyczące egzaminu po klasie 6 w roku szkolnym 2013/2014 


 
Wydarzenia z życia świetlicy - 2016/2017 PDF Drukuj Email

III Świetlicowy Konkurs Scrabble

Już po raz trzeci uczestnicy Świetlicowych Kółek Scrabble oraz inni chętni uczniowie z klas II i III zmierzyli się w rozgrywkach w wielce popularnej grze w naszej świetlicy - "Scrabble". W losowo wybranych drużynach: cztero- i trzyosobowych rozegrano kilka rund eliminacyjnych, dzięki którym wybrano najlepszych zawodników. 

Klasy II
I miejsce - Nina Siorek, kl. II b
II miejsce - Oskar Irzyk, kl. II b
III miejsce - Wiktoria Długosz, kl. II b
IV miejsce - Liliana Szpara, kl. II a

Klasy III
I miejsce - Michalina Piętal, kl. III a
II miejsce - Julia Płodzień, kl. III a
III miejsce - Łucja Sadowska, kl. III e
IV miejsce - Emilia Pitera, kl. III a

Wspaniałe nagrody w postaci edukacyjnych gier planszowych ufundowała Rada Rodziców. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Więcej zdjęć


Exchange Christmas cards

Ogromną radość sprawiły naszym pociechom wyczekiwane z niecierpliwością bożonarodzeniowe kartki przesłane przez dzieci ze szkół partnerskich z m. in. Gruzji, Chorwacji, Włoch, Grecji i Ukrainy w ramach projektu E-Twinning pt. "Let's Tell Our Christmas Story". Wszystkie przepiękne, ręcznie wykonane świąteczne pocztówki z życzeniami przeznaczono na wystawę, którą można podziwiać na naszym szkolnym korytarzu.

Więcej…
 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email


  • Cyberbezpieczeństwo w szkołach - list Minister Edukacji Narodowej
  • Informujemy, że teoretyczny egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas 5 i 6 odbędzie się
    w czwartek 25.04.2017r. o godz. 11.20 w sali 35. Wszyscy przystępujący do egzaminu powinni posiadać arkusz zaliczeń  podpisany przez wychowawcę i rodziców oraz dane umożliwiające zalogowanie się do szkolnego WSW.
    Wskazane jest, aby uczniowie odświeżyli swoją wiedzę w zakresie przepisów ruchu drogowego przed planowanym egzaminem. Informujemy, że w szkolnym systemie e-learningowym jest udostępniony dla uczniów specjalny kurs ułatwiający powtórzenie i rozszerzenie wiadomości dotyczących ruchu drogowego -  zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

  
Na skróty PDF Drukuj Email


Dokumenty do pobrania

 Projekty europejskie 


Differences bring Us together

E-learning szkoła nowych możliwości 


Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt 
 Biuletyn Informacji Publicznej