X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Piątek, 30 Sty 2015
Znajdujesz sie w:     Home
Nasi uczniowie nie nudzą się PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia 2014/15 PDF Drukuj Email

altNasza szkoła przystąpiła do akcji "H2O-to jest to", organizowanej  przez Ministerstwo  Środowiska, propagującej wśród dzieci wiedzę na temat wody w Polsce. Akcja H2O to akcja, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci ze szkół podstawowych w zakresie oszczędzania zasobów wodnych. W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego znaczenia nabierają pojęcia: ekologia, edukacja ekologiczna i ochrona środowiska. Okazało się bowiem, że człowiek od zarania dziejów korzystając z naturalnych bogactw ziemi poczynił szkody, które stanowią poważne zagrożenie równowagi biologicznej niezbędnej dla jego własnego życia. Akcja pomoże nauczycielom naszej szkoły przeprowadzić ciekawe, inspirujące zajęcia, których celem będzie poszerzenie wiedzy uczniów na temat problemu zasobów wód słodkich w Polsce. Materiały dydaktyczne otrzymane w jej ramach (mikroskop oraz mata-plansza "Krążenie wody w przyrodzie") staną się dla dzieci praktycznym, prostym i atrakcyjnym narzędziem do zainteresowania się problematyką zasobów wodnych i motywatorem do pogłębiania wiedzy o zasadach funkcjonowania ekosystemów. Koordynatorem udziału szkoły w akcji jest mgr A. Gruba.

Klub Małego Naukowca ruszył! - Zobacz zdjęcia
22 września odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu Klub Małego Naukowca. Uczestnicy samodzielnie wykonali piramidę zdrowego żywienia,  poznając przy tym zasady prawidłowego odżywiania. Po odrobinie teorii przyszedł czas na praktykę połączoną z zabawą. Uczniowie zamienili się w cukierników i samodzielnie wykonali żelki - inne niż te w sklepach, bo zdrowe i bez konserwantów.

Więcej…
 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email


XXII Międzyszkolny Przegląd Jasełek "Z Kolędą Bliżej Boga" Rzeszów 2015

Karta zgłoszenia,  Informacje na temat przeglądu 

Więcej…
 
Na skróty PDF Drukuj Email

 

  Rekrutacja do szkoły

 

alt

Differences bring Us together

Dokumenty do pobrania

Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt

  Biuletyn Informacji Publicznej