X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Wtorek, 21 Lut 2017
Znajdujesz sie w:     Home
Nasi uczniowie nie nudzą się PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia z roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email

Dzień małego odkrywcy

Czy wiesz, jak działa odrzutowiec? Albo jak stworzyć latający balon? Uczniowie klasy I b zabawili się w małych naukowców i te niezwykłe fizyczne zagadnienia nie są im już obce! Badając własności powietrza wykonali doświadczenia, dzięki którym poznali także elektrostatykę, czyli przyciąganie bez magnesu oraz sprawdzili, ile waży powietrze. W  trakcie zajęć, niczym prawdziwi naukowcy, uczniowie stawiali hipotezy i wyciągali wnioski z obserwowanych zjawisk.
Zajęcia prowadziła wychowawczyni klasy - p. Agata Gruba.
Galeria zdjęć
 


Karnawałowy Bal Przebierańców

Uczniowie klas I-III przenieśli się do krainy bajek i baśni? Wkroczyli w ten niezwykły świat fantazji za sprawą włożenia fantastycznych strojów podczas Karnawałowego Balu Przebierańców, który miał miejsce 9 lutego br. Przy dźwiękach najlepszych przebojów, które serwował profesjonalny wodzirej "DJ Kubuś", dzieci tańczyły oraz brały udział w licznych konkursach z nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Galeria zdjęć
 


Kubuś Puchatek

Wzruszające przygody Misia O Bardzo Małym Rozumku stały się tematem zabawnych rozmów naszych pierwszoklasistów. A to za sprawą spotkania czytelniczego w ramach programu "Czytanie łączy pokolenia", podczas którego uczniom klasy I b fragment książki o Kubusiu Puchatku czytała pani Mariola Grzyb - babcia Kai Tieleszewskiej. Zajęcia urozmaiciły zagadki tematyczne oraz konkurs plastyczny z nagrodami. Babcia z wnuczką spisały się na medal, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci.
Zobacz zdjęcia
 
 


"Kto ty jesteś? - Polak mały!"

W styczniu uczniowie klasy II e aktywnie uczestniczyli w zajęciach pt. "Polak mały" w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Ochoczo pracowali w małych grupach układając z rozsypanki wyrazowej słowa hymnu Polski, który wspólnie później odśpiewali. Układali również puzzle, z których powstało państwowe godło. Podczas wspólnej zabawy, dzieci poznawały nasze symbole narodowe.
 


Read and Share

alt

Pierwszy priorytet Ministerstwa Edukcji Narodowej w roku szkolnym 2016/2017 przewiduje upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Idąc za tym zaleceniem, uczniowie klasy 2b realizują zadania w międzynarodowym  projekcie "Read and share". Dzieci intensywnie czytają, poznają biblioteki w naszym mieście, odbywają spotkania z autorami książek, wykonują prace artystyczne. Wykorzystując wybrane narzędzia TIK, dzielą się rezultatami swoich działań z kolegami z Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, Grecji, Litwy, Czech, Rumunii i Turcji. W ramach realizacji tego przedsięwzięcia przewidziane są kolejne, różnorodne formy aktywności mające na celu promocję czytelnictwa w środowisku lokalnym.

 


Ferie - ciekawe zajęcia

Pierwszy tydzień ferii upłynął kreatywnie i jednocześnie zabawnie dla grupy uczniów uczestniczących w specjalnych zajęciach zorganizowanych w naszej szkole. Codzienne spotkania przebiegały według ustalonego planu: kaligrafia, zajęcia plastyczno-techniczne, gry planszowe. W czasie ich trwania, dzieci zapoznały się z tajnikami sztuki pięknego pisania prawdziwym atramentem, wykonały okolicznościowe kartki, m. in. z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, a także świetnie się bawiły przy ulubionych "planszówkach". Ostatni dzień spędzono w bardzo miłej atmosferze - odbyła się wycieczka do Zagrody "Szmer" k. Lutczy. Wiele radości sprawiło dzieciom pieczenie proziaków, różnorakie zabawy na śniegu oraz prawdziwy kulig. Jakże szkoda było wracać do domu...
Zajęcia zostały zorganizowane przez s. Filipinę.
Zobacz więcej zdjęć.
 


Programowanie dla najmłodszych, roboty LEGO i nie tylko...

Ferie w naszej szkole to czas niezwykłych zajęć... Podczas półkolonii, uczniowie i uczennice konstruowali mobilne roboty za pomocą klocków LEGO. Aby ożywić robota, musieli go odpowiednio zaprogramować przy użyciu programu Scratch, co okazało się nie lada wyzwaniem, ale przyniosło mnóstwo satysfakcji. Nawet najmłodsi uczestnicy radzili sobie z niełatwymi algorytmami. Tak powstał robo-pies Puppy, który śpi, szczeka, cieszy się i... czasem jest niegrzeczny oraz Gyro Boy - robot samodzielnie utrzymujący równowagę na dwóch kołach. Roboty LEGO Mindstorms to idealna platforma edukacyjna do nauki matematyki oraz świetne przygotowanie do profesjonalnego programowania komputerowego. Oprócz trenowania umysłu, ćwiczono także refleks i sprawność fizyczną - rozegrano turniej tenisa stołowego oraz mecz piłki nożnej. 
Zobacz więcej zdjęć.
 


XXIV Międzyszkolny Przegląd Jasełek.

"Pójdźmy przywitać Jezusa - Króla nad Królami"

31 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie  międzyszkolnego konkursu spektakli bożonarodzeniowych. Jak co roku, do udziału w konkursie, zgłosiło chęć uczestnictwa wiele grup działających w szkołach  regionu. 

Uczniowie chętnie biorą udział w przygotowaniu jasełek. Pozwala im to lepiej przeżywać okres świąt Bożego Narodzenia. Taki zresztą jest cel organizowania tego przeglądu - podtrzymywanie wśród młodego pokolenia tradycji i obyczajów świątecznych, a także rozbudzanie zainteresowań twórczością religijną oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym środowiska lokalnego.

Wybór zwycięzców był niezwykle trudny. Jury postanowiło przyznać trzy nagrody oraz wyróżnienia. Zdobywcą pierwszego miejsca została Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie, która przygotowała spektakl pt. "Raduj się ludzkie plemię". Drugie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 widowiskiem "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś", natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom ze Szkole Podstawowej  w Malawie za spektakl "Betlejem to my sami...". Wyróżnienia otrzymały: Szkoła Podstawowa nr 19 w Rzeszowie, która przygotowała widowisko "Jasełkowa łezka" oraz Szkoła Podstawowa nr 4 za spektakl "Betlejem przy Dębickiej 288". 

Pamiątkowe puchary dla nagrodzonych zostały ufundowane przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Rzeszowie. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy nagród. 

Zdjęcia z finału konkursu w Teatrze "Maska"


Konkurs Pięknego Czytania

12 stycznia br. w bibliotece szkolnej odbyła się VII edycja Konkursu Pięknego Czytania "Czytanie to moja pasja". W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas I-VI wybrani w eliminacjach klasowych. Uczniowie losowali fragmenty z książki Renaty Piątkowskiej pt."Nie ma nudnych dni" i po krótkim zapoznaniu się z nieznanym tekstem, prezentowali swój talent przed komisją konkursową, która oceniając poprawność czytanych tekstów, dykcję, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny, wyłoniła laureatów.
W kategorii klas I-III Mistrzem Pięknego Czytania została Aleksandra Stachowicz z kl. IIIc, II miejsce przypadło Julii Płodzień z kl. IIIa, natomiast III miejsce - Alicji Węgrzyn z kl. IIIb. W kategorii klas IV-VI Mistrzem Pięknego Czytania została Aleksandra Tomczyk z kl. IVc, II miejsce zajęła Marlena Wisz z kl. VIb, a III miejsce - Martyna Kawa z kl.Vc. Wyróżnione zostały: Aleksandra Masłoń z kl. Ic, Magdalena Puzio z kl. IIb oraz Katarzyna Chlebowicz z kl. Vd. Mistrzowie będą reprezentować naszą szkołę w Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Konkurs przygotowała p. Agnieszka Drewniak
Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia
 


Przedstawienie jasełkowe

Jasełka to nieodłączny element świąteczny w naszej szkole. Tym razem nasza społeczność szkolna, a także niektórzy rodzice i dziadkowie obejrzeli niezwykłą sztukę pt. "Wielkie rzeczy uczynił mi...". Uczestnicy Szkolnego Kółka Biblijno-Liturgicznego oraz wybrani uczniowie klas: I c, III a, V b i VI c wcielili się w role Świętej Rodziny, pastuszków, owiec, aniołów, trzech króli, kapłanów, a także myszek i kota... Dzięki nim, mogliśmy przenieść się do Betlejem 2000 lat temu i przeżyć te  wspaniałe chwile jeszcze raz.
Więcej zdjęć.
 


"Najpiękniejsza Kartka Świąteczna"

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie wszystkich klas wzięli udział w Szkolnym Konkursie "Najpiękniejsza Kartka Świąteczna". Wybór najlepszych prac sprawił jury wiele trudności, gdyż zgłoszono mnóstwo niezwykle pięknych kartek. Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, świetlica szkolna. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

KLASY I-III
I miejsce - Milena Góra, kl. IId
II miejsce - Victoria Lejda, kl. IIIc
III miejsce - Gabriela Lenart, kl.  IIIb
Więcej…
 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email  
Na skróty PDF Drukuj Email


Dokumenty do pobrania

 Projekty europejskie 


Differences bring Us together

E-learning szkoła nowych możliwości 


Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt 
 Biuletyn Informacji Publicznej