X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Środa, 24 Maj 2017
Znajdujesz sie w:     Home
Szkoła w obrazkach PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia z roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj EmailWiwat 3 Maj!
"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości"- Jan Paweł II

Uroczysty apel przypominający wydarzenia z 1791 roku przygotowali uczniowie najstarszych klas naszej szkoły, by przybliżyć młodszym koleżankom i kolegom polską historię. W bardzo przystępny sposób: słowem, muzyką i obrazem pokazali jak ważne było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Nasza przeszłość i to, co dawniej wydarzyło się w Polsce oraz na świecie ma wpływ na to co dzieje się dziś, obok nas. Aktorzy oraz chór szkolny starali się przekazać, jak ważne jest, by o tym pamiętać, bo również i my tworzymy historię, a tym samym naszą przyszłość. Z pewnością, widzowie znaleźli w tej pięknej patriotycznej inscenizacji motywację do poznawania ciekawych dziejów Polski.
Galeria zdjęć

Majówka w Bieszczadach
Maj to miesiąc, w którym rozpoczynają się wycieczki. Niektórzy uczniowie naszej szkoły udali się w Bieszczady, aby podziwiać piękno krajobrazu Podkarpacia. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w  Sanoku - ogromnego skansenu. Uczestnicy wycieczki dzielnie podążali za przewodnikami, słuchając opowieści o życiu dawnych mieszkańców naszego regionu. Mogli zobaczyć główny rynek, na którym miejscowy kataryniarz wzbudzał ogólne zainteresowanie. Uczniowie zwiedzili  budynek poczty, mieszkanie-pracownię kowala i aptekarza, cerkiew oraz stary kościół. U zegarmistrza słuchali tykania dawnych zegarów. W dworku szlacheckim wzrok przykuwały zabawki dziecięce sprzed wielu lat oraz telefon, tak różny od współczesnych wynalazków. Kolejnym etapem wycieczki była Solina - rejs statkiem, a także zwiedzanie zapory od wewnątrz. Ostatnim punktem programu był przyjazd do Strachociny, w której zwiedzający odwiedzili Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli.  W miejscu zwanym Bobolówką uczniowie mieli kolejną atrakcję - grill. Kiełbaski, a szczególnie malinowa herbatka smakowały wybornie! To była niezapomniana przygoda...
Galeria zdjęć
 

W Kopalni Soli...
W naszej szkole nie brakuje okazji do ciekawego poznawania świata i przeżywania niecodziennych przygód. 24 kwietnia taką możliwość miały klasy IId i IIe, które pojechały na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Uczniowie wędrowali wielokilometrowymi chodnikami, poznali historię kopalni, z zainteresowaniem wysłuchali legendy o pierścieniu św. Kingi. Wiele emocji wywołała szybka jazda ciemną windą 200 m w dół. Niezwykłe było także multimedialne spotkanie z założycielem kopalni - zakonnikiem zakonu Cystersów oraz bardzo realistycznymi postaciami weneckich kupców. Niezwykle podobała się dzieciom podróż wagonikami kopalnianej kolejki oraz pływanie łodziami przez zalaną solanką komorę. Po wspólnym obiedzie dzieci doskonale bawiły się w sali gimnastycznej w komorze Ważyn. Ukoronowaniem wszystkich atrakcji był zakup pamiątek. To była wyjątkowo udana wycieczka. Na pewno pozostanie niezapomniana!
Galeria zdjęć
 
Nasza planeta
Każdy w naszej szkole wie i rozumie, jak ważna jest dla ludzi przyroda i planeta. Dzień Ziemi to czas, kiedy szczególnie zwracamy uwagę na to, w jaki sposób traktujemy rośliny, zwierzęta i środowisko. W tym roku nauczyciele przyrody i uczniowie klas IV postanowili przybliżyć uczniom z klas I,II i III problem coraz większego zaśmiecania naszego otoczenia. Ważne, by każdy z nas zdał sobie sprawę z tego, że już od najmłodszym lat i w każdej sytuacji, czy miejscu jesteśmy w stanie zadbać o czystość Ziemi. Oszczędność wody i prądu, segregacja śmieci, szanowanie lasów i rzek - to tylko niektóre sposoby na to, aby  Ziemia była dla nas "przytulnym domem" jak najdłużej. Te zagadnienia stały się tematem przewodnim szkolnego przedstawienia. Zabawna, ale pouczająca inscenizacja teatralno-muzyczna bardzo przypadła wszystkim do gustu. Mamy nadzieję, że przyczyni się do wspólnego zadbania o nasze miejsca zamieszkania, nauki i pracy. Bo tylko czyste środowisko sprzyja zdrowemu i radosnemu życiu.

Wielkanocne zwyczaje w SP10
Uczniowie w naszej szkole są niezwykle twórczy i uzdolnieni pod wieloma względami. Co roku odkrywamy coraz to nowe talenty, m. in. plastyczne.  Kolejny już raz uczniowie mogli je  zaprezentować podczas cyklicznego, plastycznego konkursu wielkanocnego pt. "KARTKA WIELKANOCNA". Za każdym razem cieszy się on wielkim zainteresowaniem naszej społeczności szkolnej i wzbudza wiele emocji. Poszerzając wiedzę na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, w tym roku uczniowie projektowali i własnoręcznie tworzyli kartki świąteczne. Spośród wielu przepięknie wykonanych prac wyłoniono najlepsze i najbardziej oryginalne. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie:
Klasy  I-III
1. ANETA BURCZYK, kl. IIID
2. MARTA JAKUBOWSKA, kl. IIIB
3. OLIMPIA KOZŁOWSKA, kl. IIIC
Wyróżnienia:
ZUZANNA WIĄCEK, kl. IB
IZA NOCKO, kl. IID
ALEKSANDRA GAŁUSZA, kl. IIE
Klasy IV-VI
1. KACPER SUSKI, kl. VB
2. ALEKSANDRA TOMCZYK, kl. IVC
3. JULIA WOŹNIAK, kl. VIB
Wyróżnienia:
ALEKSANDRA POLAK, kl. IVD
MATEUSZ NYCZ, kl. IVB
OLIWIA BARAN, kl. IVC
Wychowankowie świetlicy szkolnej
1. EMILIA PITERA, kl. IIIA
2. EMILIA RYTEL, kl. IIE
3. WERONIKA PUC, kl. IIIC, GABRIELA GROCHOWIANKA, kl. IIIC
Wyróżnienia:
NATALIA KOZAK, kl. IIIA
WERONIKA GWIŻDŻ, kl. IC
 

Żywa lekcja przyrody
Zwierzęta w domu to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki i odpowiedzialność. Przekonali się o tym uczniowie kl. IId, którzy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych "Zielona godzina" - żywej lekcji przyrody w sklepie zoologicznym firmy Majster w Rzeszowie. Opiekunka zwierząt prezentowała dzieciom  swych podopiecznych mieszkających w terrariach, akwariach i wolierach. Przybliżyła ich środowisko i tryb życia, zwyczaje oraz sposób odżywiania. Opowiedziała także wiele ciekawostek. Podczas tej, jakże interesującej lekcji dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zwierząt egzotycznych.
 
Mali naukowcy
Co to jest grawitacja? Jak działa magnes? Co to jest tęcza? Na te pytania oraz wiele innych starali się odpowiedzieć uczniowie kl. IId podczas zajęć edukacyjnych "Elektromagnetyczne opowiadania" w Muzeum Energetyki w Rzeszowie. Z niezwykłym zaangażowaniem uczestniczyli w pokazach oraz licznych eksperymentach naukowych, podczas których badali grawitację, sprawdzali działanie magnesu, a także konstruowali obwody elektryczne! Dowiedzieli się jak światło się załamuje, odbija, rozprasza, a za pomocą płyty CD uzyskali efektowną tęczę. Ukoronowaniem zajęć były atrakcyjne pokazy laserowe. Odkrywanie tajemnic otaczającego świata okazało się bardzo ciekawe i zainspirowało uczniów do samodzielnego eksperymentowania oraz podejmowania prób badawczych.
Zajęcia prowadził znany na Podkarpaciu popularyzator nauki, twórca m.in. interaktywnej tablicy pierwiastków - p. Paweł Pasterz wraz z p.Małgorzatą Wilczak - pasjonatką i popularyzatorką nauki.
Galeria zdjęć
 
Prima Aprilis i... duchy!
W związku z nadchodzącym dniem primaaprilisowych żartów klasa IId przygotowała wesołą scenkę ilustrującą znane porzekadło: "w zdrowym ciele zdrowy duch". Śmiechu było co niemiara, gdyż to "duchy" promowały sport, zdrowy tryb życia i ruch fizyczny. Przedstawienie obejrzeli zaproszeni uczniowie z klas IIb, IIc oraz IIIb.
 


Czytanie Biblii w różnych językach

Dzień 30 marca 2017r. był szczególnym w naszej szkole. Po raz pierwszy obchodziliśmy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i czytaliśmy je w różnych językach. Na początku wybrani uczniowie podali kilka ciekawostek o Biblii, a w podniosły nastrój wprowadziło nas krótkie słuchowisko o Zmartwychwstaniu. Za pośrednictwem szkolnego radiowęzła mogliśmy posłuchać fragmentów Biblii w języku łacińskim, niemieckim, angielskim, a także rosyjskim. Ponadto, dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie w symbolice biblijnej i tradycji chrześcijańskiej ma owca, koń, lew, lis, niedźwiedź czy orzeł. Uczniowie klasy IVa zaangażowali się również w trakcie lekcji j. angielskiego przez czytanie przypowieści biblijnych w tym języku. Najmłodsi z klas II i III także włączyli się ochoczo w akcję czytając Biblię samodzielnie podczas lekcji i wykonując różne zadania związane z tą Księgą. Wydarzenie wpisało się w ramy naszego szkolnego projektu "Elita czyta" i było niezwykłą okazją do sprawdzenia umiejętności, jaką jest słuchanie tekstu w obcym języku.
Nadzór nad całością przedsięwzięcia sprawowała s. Marlena przy współudziale Samorządu Uczniowskiego.

Galeria zdjęć
 
Więcej…
 
Osiągnięcia klas IV-VI - 2016/2017 PDF Drukuj Email

 II ETAP MIEJSKIEGO KONKURSU "BIG BEN"

W dniu 28 kwietnia 2017 roku w Gimnajum nr 6 w Rzeszowie odbył sie 2 a zarazem ostatni etap Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów Szkół Podstawowych "BIG BEN".

Naszą szkołe reprezentowali uczniowie z klasy 6C Malwina Rusinek i Paskal Murjas.

Paskal Murjas uzyskał tytuła laureata zajmując 5 miejsce Malwina Rusinek zajęła miejsce 6.

W konkursie uczestniczyło 41 uczniów.

Gratulujemy!!!


 

_______________________________________________________________________________________________

IX Miejski Konkurs Języka Angielskiego

FRIENDLY ENGLISH

dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych

Komisja Konkursowa SP nr 25 poprawiła 228 prac uczniów, które wpłynęły po pierwszym etapie konkursu. Do II Etapu zakwalifikowało się troje uczniów:

Amelia Skuza 49pkt, Aleksandra Tomczyk 47pkt oraz Oliwia Koszelnik 43 pkt.

Komisja konkursowa wyłoni zwycięzcow 22 maja 2017r.

Gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na II a zarazem ostatni etap.

 


Konkurs o tytuł "Mistrza Logicznego Myślenia i Kreatywności" rozstrzygnięty.
W tym roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs Logicznego Myślenia i Kreatywności - "Einstein z Dziesiątki".  Miał on na celu poszukiwanie nowych, ciekawych i oryginalnych rozwiązań problemów, rozwijanie kreatywności, sprytu, "zdrowej" rywalizacji oraz sprawdzenie swojej wiedzy 
i wyobraźni. Konkurs był przede wszystkim przeznaczony dla klas 5 i 6.  Dzieci z klas młodszych także były nim zainteresowane. Uczniowie, po zalogowaniu się na szkolną platformę e-learningową WSW (Wirtualne Studium Wiedzy), rozwiązywali specjalnie przygotowany quiz on-line. Pytania otwarte i zamknięte były różnorodne, niejednokrotnie podchwytliwe i wymagające sporo skupienia  oraz "otwartego" umysłu. 
 
Patron naszego konkursu, Albert Einstein powiedział, iż "Pomysł to rzecz rzadka". Jednakże uczestnikom quizu pomysłów na prawidłowe rozwiązanie zadań nie brakowało. Każdy w skupieniu i z uwagą starał się odpowiedzieć na możliwie największą ilość pytań. Zapewne wszyscy marzyli o tytule "Mistrza".
I miejsce oraz tytuł "Einstein z Dziesiątki" zdobył Michał Pitera uzyskując 24 punkty, drugie miejsce zdobyli Daniel Skrodziuk (19pkt) i Emilia Pitera (19pkt). Trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Bazanowi (18pkt) oraz Szymonowi Domarskiemu (18pkt).
 
Wspomniany przez nas już wcześniej sławny fizyk, A.Einstein stwierdził, że "Najpiękniejsze, co jest na świecie, to pogodne oblicze". Po ogłoszeniu wyników pojawił się uśmiech nie tylko na twarzach zwycięzców, ale także innych uczestników konkursu. Bowiem wszystkim uczniom powiodło się wspaniale przy rozwiązywaniu quizu.
 
Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy odwagi, wiedzy, umiejętności logicznego myślenia oraz kreatywności. Życzymy dalszych sukcesów w różnych dziedzinach wiedzy!  
W jaki sposób pracowali nasi uczniowie w trakcie konkursu, koniecznie zobaczcie na zdjęciach! 
 

 


II etap Konkursu języka angielskiego 'GO WEST'

W dniu 5.04.2017 w Szkole Podstawowej Nr 16 w Rzeszowie odbył się II etap międzyszkolnego konkursu języka angielskiego  Go West. Wzięło w nim udział ponad 60 uczniów z dziesięciu szkół podstawowych miasta Rzeszowa. 
Do III etapu z naszej szkoły zakwalifikowało się czworo uczniów, którzy uzyskali ponad 90% z II etapu.


Malwina Rusinek, Paskal Murjas, Daniel Buko i Krzysztof Bazan.

Komisja konkursowa wyłoni laureatów konkursu w części ustnej konkursu czekamy z niecierpliwością na III a zarazem ostatni etap.


,,Górny Śląsk to nie tylko przemysł"

W dn. 23 kwietnia 2017 r odbyły się eliminację 55 Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego  ,,Górny Śląsk to nie tylko przemysł". Uczeń kl. Vd Dominik Kogut został laureatem tych eliminacji. Będzie reprezentował naszą szkołę i nasze miasto na Ogólnopolskim Konkursie, który odbędzie się w Chorzowie.


 


I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Stroików Świątecznych.


Natalia Drelich z kl. VIc zdobyła I miejsce  w Międzyszkolnym Konkursie Stroików Świątecznych organizowanym przez SP23 w Rzeszowie. Gratulujemy Sukcesu! 


Kolekcja Sztuki Dziecka - Katowice

Certyfikaty za prace plastyczne otrzymali: Daniel Buko i Adrianna Zygora

Więcej…
 
Rekrutacja 2017 PDF Drukuj Email

  


 alt

 alt

Zobacz wyniki miejskich szkół podstawowych ze sprawdzianu szóstoklasistów w 2014, nasza szkoła zajęła drugie miejsce

Szczegółowe statystyki dotyczące egzaminu po klasie 6 w roku szkolnym 2013/2014 


 
Wydarzenia z życia świetlicy - 2016/2017 PDF Drukuj Email

III Świetlicowy Konkurs Scrabble

Już po raz trzeci uczestnicy Świetlicowych Kółek Scrabble oraz inni chętni uczniowie z klas II i III zmierzyli się w rozgrywkach w wielce popularnej grze w naszej świetlicy - "Scrabble". W losowo wybranych drużynach: cztero- i trzyosobowych rozegrano kilka rund eliminacyjnych, dzięki którym wybrano najlepszych zawodników. 

Klasy II
I miejsce - Nina Siorek, kl. II b
II miejsce - Oskar Irzyk, kl. II b
III miejsce - Wiktoria Długosz, kl. II b
IV miejsce - Liliana Szpara, kl. II a

Klasy III
I miejsce - Michalina Piętal, kl. III a
II miejsce - Julia Płodzień, kl. III a
III miejsce - Łucja Sadowska, kl. III e
IV miejsce - Emilia Pitera, kl. III a

Wspaniałe nagrody w postaci edukacyjnych gier planszowych ufundowała Rada Rodziców. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Więcej zdjęć


Exchange Christmas cards

Ogromną radość sprawiły naszym pociechom wyczekiwane z niecierpliwością bożonarodzeniowe kartki przesłane przez dzieci ze szkół partnerskich z m. in. Gruzji, Chorwacji, Włoch, Grecji i Ukrainy w ramach projektu E-Twinning pt. "Let's Tell Our Christmas Story". Wszystkie przepiękne, ręcznie wykonane świąteczne pocztówki z życzeniami przeznaczono na wystawę, którą można podziwiać na naszym szkolnym korytarzu.

Więcej…
 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email


  
Na skróty PDF Drukuj Email


Dokumenty do pobrania

 Projekty europejskie 


Differences bring Us together

E-learning szkoła nowych możliwości 


Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt 
 Biuletyn Informacji Publicznej