X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Niedziela, 23 Lis 2014
Znajdujesz sie w:     Home
Nasi uczniowie nie nudzą się PDF Drukuj Email
 
Wydarzenia 2014/15 PDF Drukuj Email

Książki są fajne i kropka -  to motto programu edukacyjnego przygotowanego przez Empik dla uczniów, którzy podczas zajęć mają szansę poznać historię alfabetu, pisma i druku, a także proces powstawania książki. Wszystko to w formie zabawy, w miejscu pełnym książek. Lekcje w salonie empiku rozwijają w dzieciach pasję do książek, pokazują, że czytanie nie jest nudne, a często może okazać się wspaniałą zabawą i prawdziwą przyjemnością.
Uczniowie klas IIIc i IIIa uczestniczyli w specjalnych zajęciach. W trakcie których odbyli niezwykłą podróż po świecie książek. Najpierw, pod kierunkiem animatora,  zwiedzili księgarnię zatrzymując się przy interesujących ich działach, a następnie uczestniczyli w ciekawej lekcji historii, podczas której poznali dzieje książek i pisma. Na koniec każdy uczestnik zajęć otrzymał na własność książkę. Dzieci obiecały, że chętnie będą czytać i jeszcze nie raz odwiedzą Empik.


alt 

Warsztaty artystyczne, decoupage, malowanie na szkle oraz pobyt i praca w gospodarstwie wiejskim to elementy polskiej kultury, które poznają uczniowie z Chorwacji, Grecji oraz  Hiszpanii. Wszystko w ramach projektu pod nazwą "Differences bring Us together" /Różnice łącza Nas/. 

Do naszej szkoły w dniach 28.09-3.10.2014 przyjeżdża grupa 40 uczniów i nauczycieli z trzech europejskich państw. Przez kilka najbliższych dni będą podróżować, spędzać czas z rówieśnikami oraz poznawać nasza kulturę. Ich pobyt to efekt współpracy placówek oświatowych w ramach programu Comenius. Gościmy delegacje ze szkół podstawowych z Aten, chorwackiej Pozegi oraz Mairena del Aljarafe z Hiszpanii. Jednym z celów projektu jest odkrywanie różnic i podobieństw pomiędzy uczestnikami, a także niwelowanie krzywdzących stereotypów.

Szczegóły spotkania projektowego.

Organizacja spotkania była dużym wyzwaniem dla nas, bez pomocy innych byłaby trudna do zrealizowania. Jesteśmy wdzięczni wszystkim nauczycielom zaangażowanym w realizacje projektu oraz tym rodzicom, którzy pomogli nam w przygotowaniach całego przedsięwzięcia. Pragniemy złożyć również serdeczne podziękowania dla instytucji, które wsparły nas tj.: 

Więcej…
 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email


Więcej…
 
Na skróty PDF Drukuj Email

 

  Rekrutacja do szkoły

 

alt

Differences bring Us together

Dokumenty do pobrania

Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt

  Biuletyn Informacji Publicznej