X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP 10 w Rzeszowie
Dzisiaj jest Sobota, 23 Maj 2015
Znajdujesz sie w:     Home
Nasi uczniowie nie nudzą się PDF Drukuj Email
 
Osiągnięcia klas 4-6 2014/15 PDF Drukuj Email

Osiągnięcia klas 4-6 2014/15

Konkurs Wiedzy Przyrodniczej

17 marca br. odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs z Wiedzy Przyrodniczej dla klas V, w którym wzięli udział uczniowie z klasy Va, Vb i Vc. Konkurencja była naprawdę duża. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą związaną z Polską i Unią Europejską, a także prawidłowo rozpoznać i nazwać gatunki drzew rosnących w naszym kraju. Po trzech etapach eliminacji zostali wyłonieni zwycięzcy.

Pierwsze miejsce zdobyła Izabela Wiercińska, kl.Vc.
Drugie miejsce zajęła Izabela Rębisz, kl. Vc.
Trzecie miejsce zajęła Justyna Socha, kl. Vc.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy 
i zapraszamy do udziału za rok!

 

 
Osiągnięcia klas 1-3 2014/15 PDF Drukuj Email

Osiągnięcia klas 1-3 2014/15

Konkurs Macmillan Primary School Tournament III rozstrzygnięty 

Z wielką radością informujemy, nasza uczennica Oliwia Koszelnik z klasy IIc zajęła I miejsce w grupie uczniów klas I-III uzyskując największą liczbę  punktów (78,5/80) w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy z Języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament III. Uczestnicy konkursu mieli 45 minut na rozwiązanie specjalnie przygotowanego testu. 

Więcej…
 
Wydarzenia 2014/15 PDF Drukuj Email

Międzyszkolny Przegląd Jasełek

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich (Jasło- staropolski żłób). Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu. Są przedstawieniem wciąż mocno związanym z polską tradycją. Już od wielu lat jest ona pielęgnowana przez środowiska szkolne Rzeszowa i okolic.

Szkoła Podstawowa Nr 10 jest organizatorem Międzyszkolnego Przeglądu Jasełek. 27 lutego 2015 roku w teatrze Maska odbył się występ finalistów XXII  Międzyszkolnego Przeglądu Jasełek. Miejsce jest tu nie bez znaczenia i świadczy  o randze wydarzenia.    Zdobywcą pierwszego miejsca została Szkoła Podstawowa nr 8 za spektakl "Dary dla  Dzieciątka". Drugie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 16 za spektakl "Z pokłonem u żłóbka". Trzecie zdobył zespół  ze Szkoły Podstawowej w Malawie przedstawieniem pt. "Nie było miejsca dla Ciebie". Wyróżnienie zdobyła Szkoła Podstawowa nr 22 w Rzeszowie, która przygotowała widowisko "Pewnego razu w Betlejem".

Pamiątkowe puchary i dyplomy dla nagrodzonych finalistów zorganizował dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Rzeszowie Artur de Sternberg Stojałowski. Tegoroczny finał uświetniło przybycie Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Jana Wątroby, który pogratulował młodym aktorom sukcesu i wręczył im nagrody. Podziękował organizatorom za pracę przy organizowaniu corocznych występów. Podkreślił wagę kultywowania tradycji wśród młodego pokolenia.

Rolą imprezy jest podtrzymywanie tradycji i zwyczajów Bożego Narodzenia  i rozbudzenie zainteresowań twórczością religijną oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym środowisk lokalnych.  Zarówno widowni, jak i młodym aktorom sprawia wielką radość wspólne kolędowanie. Wszyscy zaś możemy się cieszyć z wpływu tradycji na dojrzewanie poczucia wspólnoty i tożsamości narodowej, w czym swój udział ma nasza szkoła. Dzięki takim wydarzeniom młode pokolenie pozostaje wrażliwe na kultywowanie polskich tradycji. 

Więcej…
 
Ogłoszenia PDF Drukuj Email

Konkurs o tytuł Mistrza Informatyki odbędzie się 22.05 o godz 11.30. Szczegółowe informacje można uzyskać w sali 35. 


Drogi szóstoklasisto. W tym roku szkolnym czeka Cię pierwszy w Twoim życiu ważny egzamin: "sprawdzian szóstoklasisty". Kliknij, aby dobrze się przygotować do tego wydarzenia. 

Więcej…
 
Na skróty PDF Drukuj Email

  Rekrutacja do szkoły

 

 

 

  Przedszkole

alt

Differences bring Us together

Dokumenty do pobrania

Galeria Zdjęć szkolnych,

 

alt

  Biuletyn Informacji Publicznej